"Będzie bolało". Do bólu prawdziwe życie młodych lekarzy w nowym serialu CANAL+! Ben Whishaw w roli głównej

"Będzie bolało" to boleśnie szczery, a równocześnie niezwykle zabawny pamiętnik młodego ginekologa. Premiera nowego brytyjskiego serialu medycznego z Benem Whishawem w roli głównej odbyła się 27 maja 2022 w serwisie CANAL+ online oraz w CANAL+ PREMIUM. Sprawdźcie, czy warto obejrzeć.

Multimedia

Wielogodzinny intensywny dyżur. Główny bohater nie zdążył jeszcze wrócić do domu, a już wjeżdża z powrotem na oddział, na jednym wózku z rodzącą pacjentką. Tak, bez zbędnej subtelności, zaczyna się serial BĘDZIE BOLAŁO, wrzucając widza w sam środek wydarzeń. Oparty na bestsellerowym pamiętniku doktora Adama Kaya serial wyprodukowany dla BBC One, opowiada historię młodego ginekologa, pracującego w jednym z londyńskich szpitali.

Główny bohater, tak jak pozostali pracownicy oddziału, mierzy się z problemami brytyjskiej (choć śmiało powiedzieć można, że każdej) służby zdrowia. Niekończące się nadgodziny z destrukcyjnym wpływem na prywatne życie, niedofinansowanie, przeciążony personel, który stara się walczyć o zdrowie pacjentów z należnym profesjonalizmem i empatią, mimo pogłębiającej się frustracji. Ten boleśnie szczery obraz przedstawiony został w bardzo wyważony i jednocześnie zabawny sposób, zachowując idealny balans między komedią a dramatem.

Agnieszka ze "ŚOPW" jest w ciąży! Opublikowała zdjęcie, przy którym trudno się nie wzruszyć!Zobacz więcej

Akcja serialu rozgrywa się po roku 2000 – swoją medyczną karierę rozpoczynał wówczas również pierwowzór głównego bohatera „Będzie bolało”, Adam Kay. Jest on autorem książki o tym samym tytule; w Polsce ukazała się ona nakładem Wydawnictwa Insignis. Adam Kay, który po latach zrezygnował z pracy w brytyjskiej służbie zdrowia, bez ogródek opisał trudne realia, w jakich funkcjonują młodzi lekarze – obarczeni ogromną odpowiedzialnością, przepracowani, nie mogą liczyć chociażby na godziwe wynagrodzenie. Po sukcesie książki, która trafiła na listę bestsellerów (w Polsce sprzedała się w ponad 100 tysiącach egzemplarzy i została okrzyknięta Najlepszą autobiografią roku 2018 przez użytkowników Lubimyczytac.pl), autor przeniósł swoją historię na karty scenariusza. Serial wyreżyserowali Lucy Forbes („The End of the F***ing World”) i Tom Kingsley.

W główną rolę wcielił się fantastyczny Ben Whishaw, mający na swoim koncie Złotego Globa, Emmy i statuetkę BAFTA za rolę w pierwszym sezonie serialu „Skandal w angielskim stylu”. Aktor ma na swoim koncie również wiele ról kinowych, m. in. Q w serii filmów o przygodach Jamesa Bonda (SKYFALL, SPECTRE, NIE CZAS UMIERAĆ) czy obrazie „Pachnidło: Historia mordercy”. W pozostałych rolach m.in: Michele Austin („Sekrety i kłamstwa”, „Kolejny rok”, serial „Trafny wybór”) i Alex Jennings („Królowa”, seriale „The Crown”, „Skandal w angielskim stylu”) oraz Ambika Mod, dla której jest to pierwsza poważna rola.

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×