Berlinale 2018. Kontrowersje wokół filmu o zbrodni Breivika ''Utoya 22. juli''. Widownia podzielona!

Redakcja Telemagazyn
Redakcja Telemagazyn
fot. Agnete Brun
fot. Agnete Brun
"Utoya 22. juli'' to film, który powalczy o Złotego Niedźwiedzia podczas 68. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Berlinale. Pokaz film o zbrodni Andersa Breivika w Berlinie wzbudził mnóstwo emocji.

19 lutego na festiwalu filmowym w Berlinie 2018 odbyła się premiera filmu Erika Poppe "Utoya 22. juli''. Produkcja opowiadająca o masakrze na wyspie Utoya, podczas której Anders Breivik zamordował 69 osób, podzieliła widownie. W norweskiej prasie możemy przeczytać, że -„Utøya 22” to trudny seans, ze względu na wagę zekranizowanych wydarzeń. Jest intensywny, bardzo brutalny i emocjonalnie wstrząsający. W sieci nie brakuje jednak negatywnych opinii dotyczących produkcji Erika Poppe.

Po pokazie, film został nagrodzony zarówno owacjami na stojąco, ale również buczeniem. Część zebranych zastanawia się dlaczego w ogóle powstał. Nie brakuje głosów, że "Utoya 22. juli'' pozbawiona jest kontekstu, twórca nie serwuje żadnych dodatkowych przemyśleń, a jedynie żeruje na tragedii.

Widziałem film Erika Poppsa "Utoya 22" i nie jestem w stanie wyrazić o nim "szybkiej" opinii. Jedyne co mogę powiedzieć to to, że film pozwolił mi przez 72 minuty poczuć się jak jeden z ocalałych z wyspy." Karsten Meinich z portalu Montages.no

Film "Utoya 22. juli' powalczy w konkursie głównym o Złotego Niedźwiedzia. Premiera filmu w Norwegii odbędzie się 9 marca 2018. Data polskiej premiery nie jest jeszcze znana.

Adrian Pracoń opowiada o masakrze na wyspie Utoya:

Źródło: Dzień Dobry TVN, x-news

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn