"Córki dancingu". Kolejny sukces polskiego filmu w USA! Film Agnieszki Smoczyńskiej zostanie wydany przez prestiżowe wydawnictwo! [WIDEO+ZDJĘCIA]

To już fakt! "Córki dancingu", pełnometrażowy debiut Agnieszki Smoczyńskiej, to jeden z najważniejszych polskich filmów ostatnich lat. Chociaż obraz nie został należycie doceniony przez publiczność w Polsce, to w Stanach Zjednoczonych zachwytom nie ma końca.

Multimedia

"Córki dancingu" właśnie mogą świętować kolejny sukces. Film, w którym główne role zagrały Michalina Olszańska i Marta Mazurek, w październiku zostanie wydany w USA na Blu-ray, przez prestiżowe wydawnictwo The Criterion Collection.

The Criterion Collection specjalizuje się w kinie klasycznym i kultowym, a do tej pory jedyne polskie filmy, jakie ukazały się nakładem tego wydawnictwa były wyreżyserowane przez Andrzeja Wajdę, Krzysztofa Kieślowskiego oraz Romana Polańskiego. Trzeba przyznać, że to doborowe towarzystwo!

"Córki dancingu". Triumf wyobraźni i kroplówka z gorzałyZobacz więcej

Warto dodać, że w Polsce "Córki dancingu" póki co nie doczekały się wydania na Blu-ray, a jedynie trafiły na sklepowe półki w formie DVD... Natomiast wydanie przygotowane przez The Criterion Collection zapowiada się niezwykle wyśmienicie, gdyż jako dodatki na płycie znajdą się dwie etiudy filmowe Agnieszki Smoczyńskiej ("Aria Diva" oraz "Viva Maria!"), wywiady z twórcami oraz sceny usunięte z "Córek dancingu".

Jakiś czas temu zapytaliśmy Martę Mazurek o to, jak Amerykanie przyjęli "Córki dancingu". Posłuchajcie jej odpowiedzi!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×