"Dogman". Nowy film Matteo Garrone. Kiedy polska premiera? [ZWIASTUN+ZDJĘCIA]

„Dogman” Matteo Garrone to jeden z najlepszych filmów tegorocznego Konkursu Głównego w Cannes, z wybitną kreacją Marcello Fonte, za którą otrzymał Nagrodę dla Najlepszego Aktora. Kiedy film będą mogli obejrzeć polscy widzowie?

Multimedia

Film będzie miał swoją polską premierę na 18. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Nowe Horyzonty, który odbędzie się w dniach 26 lipca - 5 sierpnia we Wrocławiu.

Mistrz włoskiego kina Matteo Garrone (m.in. „Gomorra”, „Pentameron”) tym razem przenosi nas na mroczne i naturalistyczne, a jednocześnie prawie baśniowe przedmieścia Rzymu, by opowiedzieć historię trzydziestoparoletniego, wiecznie uśmiechniętego Marcello, który stara się być miły dla wszystkich i nikomu nie zrobić krzywdy.

Nowy film Sebastiána Lelio z Rachel Weisz i Rachel McAdams wkrótce w kinach. Kiedy premiera? [ZWIASTUN+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Nad życie kocha swoją córeczkę i psy, którymi opiekuje się z niesamowitą czułością. Prowadzi salon dla czworonogów, gdzie często wpada przypominający rottweilera agresywny, naćpany osiłek Simone. „Przyjaciel” wymusza na niepozornym Marcellu kolejne przysługi, a Garrone obserwuje, jak ślepa – psia – lojalność nieuchronnie eskaluje frustrację i przemoc.

Pewnie byłaby to historia ciężkiego kalibru, gdyby nie rozbrajający Fonte, wnoszący do filmu szczerość, bezpretensjonalność i naturalny komizm, które czynią z jego Marcello postać głęboko ludzką, łączącą sprzeczności – co pozwala postawić Garrone kluczowe pytania o nieodgadnione źródła ludzkiej natury.

Film Matteo Garrone pt. "Dogman" trafi do kin 14 września 2018.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×