"Doniesienia". Nowy program usunięty z Playera po pierwszym odcinku! Uznano go za plagiat "Weekend Update"?

A miało być tak pięknie. W połowie czerwca pojawiła się zapowiedź nowego oryginalnego programu platformy Player pt. "Doniesienia", który niektórym swoją formułą przypominał "Weekend Update" z SNL Polska. Player, bez żadnej zapowiedzi, w trybie nagłym zrezygnował z dalszej realizacji programu po emisji 1. odcinka!

Multimedia

Jak donoszą wirtualnemedia.pl, Player w trybie pilnym zrezygnował, po emisji 1. odcinka, zrezygnował z dalszej emisji programu satyrycznego pt. "Doniesienia". Z Playera zniknęła również zakładka z programem, aczkolwiek dostęp do "Doniesień" wciąż jest możliwy poprzez przeglądarkę Google.

"Doniesienia" zostały zdjęte z platformy bez żadnej zapowiedzi. Najpierw widzowie zastanawiali się, dlaczego nie ma na Playerze 2. odcinka programu, co wywołało lawinę pytań. Początkowo przedstawiciele Playera zapowiadali, że odcinek show pojawi się po ciszy wyborczej, ale później już wprost mówili, że dalsza emisja programu nie nastąpi.

Ekipa SNL Polska powraca w nowym programie na Player! Kiedy premiera?Zobacz więcej

Bartłomiej Główczyński, dyrektor programowy player.pl, w rozmowie z wirtualnymimediami.pl mówi:

Player daje nam wolność tworzenia i eksperymentowania z różnymi formatami. Niektóre testujemy eventowo, a potencjał innych oceniamy w dłuższym okresie. Nieustanie szukamy nowych pomysłów, które trafią w gusta użytkowników serwisu. W przypadku „Doniesień” nie zdecydowaliśmy się na kontynuację produkcji. Nie wykluczamy jednak współpracy z ekipą w przyszłości nad kolejnymi projektami.

Jak widać żaden oficjalny powód zdjęcia "Doniesień" z emisji nie jest znany, ale niektórzy spekulują, że chodzi o kwestie prawne i zbytnie podobieństwo formatu do programu "Weekend Update", będącego częścią SNL Polska, do którego Player nie ma licencji.

Przypomnijmy, że pierwszy odcinek "Doniesień" poprowadzili Laura Breszka oraz Kamil Pruban, a w audycji sparodiowano Jarosława Kaczyńskiego oraz Radosława Majdana. Drugi odcinek programu miała prowadzić m.in. Helena Ganjalyan.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×