Dua Lipa, Miley Cyrus, Nicole Poturalski i inne zagraniczne gwiazdy wspierają Strajk Kobiet w Polsce

Strajk Kobiet przybiera na sile. Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego dotyczące zaostrzenia przepisów aborcyjnych komentuje coraz więcej osób publicznych. Strajkujących wspierają również zagraniczne gwiazdy. Dua Lipa, Miley Cyrus i inne znane w Polsce i na świecie osobistości zabrały głos w sprawie trudnej sytuacji Polek.

Multimedia

Czwartkowe (22.10) orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej w sprawie aborcji (uznano za niezgodne z konstytucją prawo do aborcji z powodu trwałych i nieodwracalnych wad płodu) oraz późniejsze słowa działaczki antyaborcyjnej Kai Godek, która chce znieść dodatkowo przepis o aborcji z gwałtu wywołały falę protestów w kraju.

Swój sprzeciw wyraziło już wiele gwiazd i influencerów, m.in. Joanna Koroniewska, Małgorzata Rozenek-Majdan, Agnieszka Chylińska, a nawet Małgorzata Kożuchowska, która przyznała, że choć jest "bezwzględnie za życiem" to prawo, które odbiera człowiekowi wolność wyboru (nawet to ustanowione z dobrych intencji) nie rozwiąże problemu.

Karolina Pajączkowska z TVP Info, Katarzyna Zielińska i Magdalena Boczarska zabrały głos w sprawie orzeczenia o aborcji. Kto jeszcze?Zobacz więcej

O sytuacji polskich kobiet rozpisują się zagraniczne media oraz światowe gwiazdy. Strajkujące w Polsce kobiety wsparła m.in. Miley Cyrus, która udostępniła na swoim instagramowym profilu (116 milionów followersów) grafikę opisującą w języku angielskim to, co wydarzyło się w Polsce 22 października. Nina Kiri z serialu "Opowieść podręcznej" również odniosła się do wyroku Trybunału Konstytucyjnego Polki.

Dziękuję za podzielenie się z tym ze mną. Mam nadzieję, że [za moim pośrednictwem] sprawa poniesie się bardziej, aby można było dokonać zmian. Wysyłam dużo miłości - przekazała WP Kobieta aktorka.

Wokalistka Anne-Marie napisała na Instagramie:

Polska. Jestem z wami – napisała.

Ratownik medyczny wsparł uczestniczki protestów w TVP!Zobacz więcej

O zakazie aborcji i sytuacji w Polsce wypowiedziała się również Zara Larsson:

Głos w sprawie wyroku TK zabrała również Nicole Poturalski. Modelka, która ma być w związku z Bradem Pittem udostępniła kilka wpisów o sytuacji w Polsce. Przejęta losem polskich kobiet jest również idolka młodego pokolenia Dua Lipa. 24-letnia wokalistka także opublikowała grafikę stowarzyszenia Cielesne.

Tysiące maszerują w Polsce w obronie praw człowieka po tym, jak w zeszłym tygodniu ogłoszono, że aborcja zostanie prawie całkowicie zakazana w tym kraju - czytamy na grafice.

Julia Wróblewska została pobita podczas strajku w Warszawie! Była przebrana za bohaterkę "Opowieści podręcznej"Zobacz więcej

Antoni Porowski z "Queer Eye" Netfliksa napisał:

Powiedzieć, że był to trudny tydzień dla kobiet w Polsce, to niedomówienie. Myślę o was wszystkich

Zobacz galerię

Źródło: TVN24/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Proszę (gość)

    Apel do personelu medycznego

    Póki można wyjeżdżajcie do pracy za granicą. Niech ten kuriidolek padnie.

    28.10.2020 02:07

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×