Dua Lipa, Miley Cyrus, Nicole Poturalski i inne zagraniczne gwiazdy wspierają Strajk Kobiet w Polsce

Adriana Słowik
Adriana Słowik
Strajk Kobiet przybiera na sile. Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego dotyczące zaostrzenia przepisów aborcyjnych komentuje coraz więcej osób publicznych. Strajkujących wspierają również zagraniczne gwiazdy. Dua Lipa, Miley Cyrus i inne znane w Polsce i na świecie osobistości zabrały głos w sprawie trudnej sytuacji Polek.

Czwartkowe (22.10) orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej w sprawie aborcji (uznano za niezgodne z konstytucją prawo do aborcji z powodu trwałych i nieodwracalnych wad płodu) oraz późniejsze słowa działaczki antyaborcyjnej Kai Godek, która chce znieść dodatkowo przepis o aborcji z gwałtu wywołały falę protestów w kraju.

Swój sprzeciw wyraziło już wiele gwiazd i influencerów, m.in. Joanna Koroniewska, Małgorzata Rozenek-Majdan, Agnieszka Chylińska, a nawet Małgorzata Kożuchowska, która przyznała, że choć jest "bezwzględnie za życiem" to prawo, które odbiera człowiekowi wolność wyboru (nawet to ustanowione z dobrych intencji) nie rozwiąże problemu.

O sytuacji polskich kobiet rozpisują się zagraniczne media oraz światowe gwiazdy. Strajkujące w Polsce kobiety wsparła m.in. Miley Cyrus, która udostępniła na swoim instagramowym profilu (116 milionów followersów) grafikę opisującą w języku angielskim to, co wydarzyło się w Polsce 22 października. Nina Kiri z serialu "Opowieść podręcznej" również odniosła się do wyroku Trybunału Konstytucyjnego Polki.

Dziękuję za podzielenie się z tym ze mną. Mam nadzieję, że sprawa poniesie się bardziej, aby można było dokonać zmian. Wysyłam dużo miłości - przekazała WP Kobieta aktorka.

Wokalistka Anne-Marie napisała na Instagramie:

Polska. Jestem z wami – napisała.

[twitter]https://twitter.com/Anne_MariePL/status/1320317024506085376[/twitter]

O zakazie aborcji i sytuacji w Polsce wypowiedziała się również Zara Larsson:

Głos w sprawie wyroku TK zabrała również Nicole Poturalski. Modelka, która ma być w związku z Bradem Pittem udostępniła kilka wpisów o sytuacji w Polsce. Przejęta losem polskich kobiet jest również idolka młodego pokolenia Dua Lipa. 24-letnia wokalistka także opublikowała grafikę stowarzyszenia Cielesne.

Tysiące maszerują w Polsce w obronie praw człowieka po tym, jak w zeszłym tygodniu ogłoszono, że aborcja zostanie prawie całkowicie zakazana w tym kraju - czytamy na grafice.

Antoni Porowski z "Queer Eye" Netfliksa napisał:

Powiedzieć, że był to trudny tydzień dla kobiet w Polsce, to niedomówienie. Myślę o was wszystkich

Źródło: TVN24/x-news

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn