Dwa Brzegi 2018. Grażyna Torbicka opowiada o filmie otwarcia festiwalu Dwa Brzegi. Czego spodziewać się po "Shoplifters"? [WIDEO]

Krzysztof Połaski
Krzysztof Połaski
Już 28 lipca w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą wystartuje 12. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Mieliśmy okazję porozmawiać z dyrektor artystyczną imprezy, Grażyną Torbicką, która opowiedziała nam o programie tegorocznego festiwalu.

Dwa Brzegi 2018 to interdyscyplinarne wydarzenie kulturalne prezentujące cenne filmy polskie i zagraniczne: premiery, ważne filmy roku minionego i obrazy, które miały kluczowe znaczenie dla rozwoju światowej kinematografii, jak również spektakle teatralne, wystawy, koncerty i wydarzenia innych dziedzin.

Nie inaczej będzie w tym roku, gdzie w programie znalazły się najciekawsze filmy prezentowane na największych światowych festiwalach: Berlinale, Cannes i Sundance Film Festival. Filmem otwarcia Dwóch Brzegów będzie film "Shoplifters" w reżyserii Hirokazu Koreedy, laureat Złotej Palmy z Cannes. Tak o filmie japońskiego reżysera mówi Grażyna Torbicka:

Film piękny, naprawdę. Jak zobaczyłam go w Cannes, to się nim zachwyciłam i poleciłam go polskiemu dystrybutorowi. Nie mówiło się o tym, że to tytuł, który zdobędzie Złotą Palmę, no i okazało się, że strzeliłam w dziesiątkę.

Grażyna Torbicka opowiedziała nam też o filmie zamknięcia festiwalu, obrazie "Dogman" Matteo Garrone.

Świetna kreacja Marcello Fonte, aktora, trochę naturszczyka, porównywanego do Roberto Benigniego. Film tyleż zabawny, co tragiczny - zdradziła nam Grażyna Torbicka.

FESTIWAL DWA BRZEGI ODBĘDZIE SIĘ W DNIACH 28.07-05.08 W KAZIMIERZU DOLNYM I JANOWCU NAD WISŁĄ

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn