Eurowizja Junior 2022. Laura Bączkiewicz reprezentuje Polskę. Powtórzy sukces Roksany Węgiel i Viki Gabor? Jak głosować na polską wokalistkę?

Krzysztof Połaski
Krzysztof Połaski
Eurowizja Junior 2022 nadchodzi wielkimi krokami! Już w niedzielę, 11 grudnia 2022 roku, o godzinie 16:00 na antenie TVP 1 zostanie wyemitowany finałowy koncert Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2022. Polskę w tym roku reprezentuje młodziutka Laura Bączkiewicz. Powtórzy sukces Roksany Węgiel i Viki Gabor? Jak głosować na polską wokalistkę? Sprawdźcie.
Eurowizja Junior 2022 nadchodzi wielkimi krokami! Już w niedzielę, 11 grudnia 2022 roku, o godzinie 16:00 na antenie TVP 1 zostanie wyemitowany finałowy koncert Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2022. Polskę w tym roku reprezentuje młodziutka Laura Bączkiewicz. Powtórzy sukces Roksany Węgiel i Viki Gabor? Jak głosować na polską wokalistkę? Sprawdźcie. Szymon Starnawski / Polska Press
Eurowizja Junior 2022 nadchodzi wielkimi krokami! Już w niedzielę, 11 grudnia 2022 roku, o godzinie 16:00 na antenie TVP 1 zostanie wyemitowany finałowy koncert Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2022. Polskę w tym roku reprezentuje młodziutka Laura Bączkiewicz. Powtórzy sukces Roksany Węgiel i Viki Gabor? Jak głosować na polską wokalistkę? Sprawdźcie.

Eurowizja Junior 2022 - kiedy?

Tegoroczny jubileuszowy – XX Konkurs Piosenki Eurowizji Junior odbędzie się w Erywaniu, stolicy Armenii. W tym roku koncert będzie miał trzech niezwykłych gospodarzy – poprowadzą go: Iveta Mukuchyan, Garik Papoyan i Karina Ignatyan.

Fani Eurowizji mogą kojarzyć Ivetę z Konkursu Piosenki Eurowizji 2016, w którym reprezentowała Armenię ze swoim elektro-popowym utworem „LoveWave”, a Karinę z Eurowizji Junior 2019 w Gliwicach, gdzie wystąpiła z piosenką „Colors of Your Dream”.

Kim jest Laura Bączkiewicz?

Polskę na Eurowizji Junior 2022 reprezentuje Laura Bączkiewicz. Młoda artystka pochodzi z Konina i ma dopiero 11 lat. Na co dzień uczy się śpiewu w Studiu Piosenki Estradowej Hit, a do tego uwielbia muzykę oraz dubbing. Zresztą w tej ostatniej dziedzinie ma doświadczenie; od ponad 2 lat w różnych bajkach, serialach i filmach. Warto dodać, że Laura wystąpiła w programie "The Voice Kids 5" (2021/2022), gdzie udało jej się znaleźć w finałowej dziesiątce show.

Chociaż Laura Bączkiewicz jest młodziutka, to jej eurowizyjna propozycja „To The Moon” jest niezwykle dojrzała i zdecydowanie ma szansę podbić eurowizyjną scenę! Tak młoda wokalistka mówiła o utworze w rozmowie z Telemagazyn.pl:

Ta piosenka jest bardzo energiczna. Gdy ją pierwszy raz dostałam, to aż się zdziwiłam, bo mi się spodobała! Bo ja mam tak, że mi się zazwyczaj piosenki nie podobają, gdy je pierwszy raz słyszę. Dopiero, gdy zaczynam je śpiewać, zaczynają mi się podobać. Na próbach chyba wychodziło mi to trochę gorzej niż dzisiaj, ale jak już weszłam do studia, zobaczyłam kamery, światła, perkusję, orkiestrę, to wszystko stało się łatwiejsze. To jest dla mnie bardzo fajne i wtedy potrafię się tak rozluźnić i czuć się sobą. Jestem wówczas jak ryba w wodzie.

Jak głosować na Polskę na Eurowizji Junior 2022?

O wyniku Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2022 zadecydują internauci oraz komisje jurorskie. 50% głosów będzie pochodzić z globalnego głosowania internetowego, a pozostałe 50% od profesjonalnego jury z każdego z uczestniczących w konkursie krajów (składającego się z dwojga dzieci w wieku 10-15 lat i trzech dorosłych profesjonalnych muzyków).

Widzowie mogą oddać głosy w dwóch turach głosowania, w każdej turze należy wybrać 3 piosenki. W przeciwieństwie do dorosłej Eurowizji, można głosować na reprezentanta swojego kraju. Pierwsza tura głosowania rusza w piątek, 9 grudnia od 20:00 CET, a skończy się tuż przed rozpoczęciem programu na żywo. Druga tura rozpocznie się po wszystkich występach uczestników i będzie trwać około 15 minut. Głosować można na stronie: www. jesc.tv.

Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2022: 11 grudnia, niedziela o godz. 16:00 w TVP1, TVP ABC oraz TVP Polonia

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wideo
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn