"Familiada". Karol Strasburger wspiera Strajk Kobiet! Straci pracę w TVP? "Przeżyłem kilku prezesów, jestem wolnym człowiekiem"

Karol Strasburger jest kolejną znaną osobą, która zabrała głos w sprawie Strajku Kobiet. Prowadzący "Familiady" wspiera kobiety i ich prawa. Zapewnia też, że nie boi się konsekwencji ze strony szefostwa TVP.

Multimedia

W Polsce trwają protesty po orzeczeniu TK ws. aborcji. Głos w sprawie zabrało już wiele gwiazd m.in. Joanna Koroniewska, Małgorzata Rozenek-Majdan, Agnieszka Chylińska, a nawet Małgorzata Kożuchowska, która przyznała, że choć jest "bezwzględnie za życiem" to prawo, które odbiera człowiekowi wolność wyboru (nawet to ustanowione z dobrych intencji) nie rozwiąże problemu.

Teraz do aborcji i Strajku Kobiet odniósł się Karol Strasburger. Co napisał? Prowadzący "Familiady" wyraził poparcie dla protestujących kobiet.

Kochani, w tym ważnym społecznie czasie, obserwując, często ze łzami wzruszenia w oczach, siłę kobiet na ulicach mojego ukochanego kraju, muszę podzielić się z Wami tym, co leży mi na sercu. Kobieta dała mi życie, choć MOGŁA zdecydować INACZEJ, bo powojenne czasy były szalenie trudne. MOGŁA zdecydować, bo miała #wybórnienakaz. Jestem ojcem kobiety, mężem i przyjacielem setek kobiet-matek, także dzieci niepełnosprawnych. Ich życia tak naprawdę często skończyły się już w dniu porodu. Niektóre zostały same, niektóre podjęły decyzję o porzuceniu macierzyństwa, a jeszcze inne do dziś walczą o każdy oddech swojego dziecka, często nie mając środków na podstawową opiekę - napisał na Facebooku.

Karolina Pajączkowska z TVP Info, Katarzyna Zielińska i Magdalena Boczarska zabrały głos w sprawie orzeczenia o aborcji. Kto jeszcze?Zobacz więcej

Prowadzący "Familiady" opowiedział też o własnych doświadczeniach, a także wspomniał o córce.

Wiem, czym jest strach przed każdym badaniem USG i czym są nieprzespane noce, gdy czeka się na wynik badań prenatalnych. Wiem, czym jest gonitwa myśli, jeśli w głowie masz pytanie: "A co zrobisz, jeśli usłyszysz złą diagnozę?". Sumienie każdego z nas jest skrytą księgą zamkniętą na kłódkę, do której klucz ma tylko Bóg, w którego wierzę. Nie wchodźmy w Jego kompetencje, nie oceniajmy wyborów matek i ojców, którym nie dane było/będzie zostać rodzicem zdrowego dziecka. Kochajmy, szanujmy i chrońmy nasze kobiety, panowie. Uznajmy ich moralność jako osobiste prawo. Ja w swoim życiu mam jeszcze dwie: żonę i córkę. Chcę dać im poczucie bezpieczeństwa i chcę widzieć ich radosną twarz każdego dnia - zaznacza. Marzę, by moja córka wychowała się w kraju, w którym #wolnośćwyboru nie jest przywilejem, a obowiązującym prawem, w którym poszanowanie intymnych sfer jest świętością. Wierzę, że Wasze głosy, dziewczyny, zostaną usłyszane - zakończył.

Dua Lipa, Miley Cyrus, Nicole Poturalski i inne zagraniczne gwiazdy wspierają protestujące PolkiZobacz więcej

Wiele osób dziękuje teraz Karolowi Strasburgerowi za mądre słowa. Jeden z internautów zasugerował jednak, że prowadzący "Familiady" może teraz stracić pracę w TVP. Strasburger zapewnia, że nie boi się konsekwencji ze strony szefostwa stacji.

Myślę, że tego typu sugestie są niepotrzebne. Jestem prowadzącym od 26 lat! Przeżyłem kilku prezesów i różne nastroje polityczne. Jestem także aktorem, artystą, który ma wybór, co do projektów, w jakich bierze udział i jestem obecny nie tylko w telewizji publicznej. ALE, co najważniejsze, przede wszystkim jestem wolnym, myślącym samodzielnie, niezależnym od nikogo człowiekiem - nie da się mi nakazać tego, co mam myśleć i ja tego także nie robię w drugą stronę - odpowiedział Strasburger.

Zobacz galerię

Źródło: TVN24/x-news

Komentarze

Skomentuj
 • Januariusz (gość)

  Kolejny suchar

  04.11.2020 22:37
 • @krzycho (gość)

  "średniowiecznym, ale też całkiem współczesnym czystym złem,bo tylko tak można wywalić w kosmos tych chorych psychicznie pisowskich katotalibów" - ot jeden z tej (mówiąc za prof.Rzeplińskim) hołoty, jak widać po jego tekstach, chorej z nienawiści - nie "sprejują kościołów", tylko atakują kamieniami, petardami i nożami ochotników broniących kościołów. (Można obejrzeć takie sceny w tej "zakłamanej" he he "pisowskiej" TVP, bo TWN pokazuje wyłącznie ugrzecznione panienki z transparentami - tam jak zwykle tylko odmóżdżająca papka dla idiotów pomijająca "nieistotne" he he szczegóły).

  No i dyżurna zasada tej hołoty: złodziej wrzeszczy "łapać złodzieja!" - tym razem wrzeszczy "czyste zło". Fakt, choćby jednego genu moralności to się nie znajdzie u tej genetycznie post-bolszewickiej hołoty moralnej.

  A jak się hołota boi kolejnej zawiedzionej swojej nadziei na "zwycięstwo" kolejnego puczu, jaka nawołująca agitka propagandowa ze zwrotami wyrażeniowymi jak w PRL'u - jaaaaak miiiiiiłooooo :D

  Ot, hołota próbuje zaprowadzić tu "demokrację" jak w Afryce (dosłownie, jak twierdzą niemieckie badania). Gdzie się podziały hasełka dyżurne tych szumowin: "demokracja!", "konstytucja!", "praworządność!"??? Ooops! Nie zadziałały, he he he. No to zmiana barana: "aborcja!", "wojna!", (reszta nie nadaje się do cytowania).

  Niech zgadnę: po prostu demokracja odcięła wam dostęp koryta, które tak przyjemnie było okradać (minister PO Vincent: "piniędzy nie ma i nie będzie", a PiS "piniędze" jakimś cudem na wszystko ma bez żadnych pożyczek - bo jakby były pożyczki, to platformerscy "posłowie" mają poselski wgląd do takich dokumentów i szybko by je wyciągnęli na światło dzienne)?

  A może nawet ten niedobly PiS obciął tatusiowi (a może i tobie) ubecką złodziejską emeryturkę, którą pobierał tatuś (albo i ty) mimo tego, że ubeki nigdy nie płacili składek do ZUS?

  Oops, jak tam ból tylnej części ciała? :)))

  03.11.2020 13:18
 • krzycho (gość)

  Większość zużytych telewizyjnych ekspertów zachodzi właśnie w głowę,jak to się stało,że małolaty wyszły na ulice,przy tym używają brzydkich wyrazów,sprejują kościoły.To świadectwo zmiany pokoleniowej. Uczestnicy protestów jeśli teraz odpuścicie, to ludzie Wam nie wybaczą, my Wam nie wybaczymy, sami sobie nie wybaczycie. Stoicie przed zdarzającą się raz na kilkadziesiąt lat szansą na zwycięstwo w wojnie ze średniowiecznym, ale też całkiem współczesnym czystym złem,bo tylko tak można wywalić w kosmos tych chorych psychicznie pisowskich katotalibów.

  02.11.2020 13:43
 • Bogna (gość)

  A nie za długo

  01.11.2020 19:20
 • del Kichote

  @marek: Urodziłeś się wczoraj, czy może nieco tylko wcześniej niż wczoraj? Bo taka naiwność jest typowa dla wieku zbyt młodego, by mógł wypowiadać się publicznie.

  Ten aktor, jak paru innych przed nim, po prostu boi się tzw. "wiatru zmian" w kierownictwie TV. Ach, te ich asekuracyjne oświadczenia, które mają w przyszłości zaświadczyć, że "no ja przecież byłem przeciwko PiS". Tak ze 3-4 lata temu czołgiem byś z nich czegoś w tym stylu nie wyciągnął. Teraz to seryjna przypadłość jest. Żałosna "odwaga", nieprawdaż?...

  A co do tego, że mają czego się bać, to masz rację - tutejsze hitler-jugend i ich partie są równie mściwe jak poprzednicy ich mocodawców z niemiec. Pamiętasz Siarę z Kilera? Pan Rewiński. Poparł daaawno temu PiS przed wyborami, i po wyborach musiał poszukać innych form zarobku niż aktorstwo - hołota platformerska nie "przebacza". W końcu co mafia, to mafia - "koń jaki jest, każdy widzi" (lub słyszy na coraz to kolejnych "taśmach prawdy").

  01.11.2020 00:45
 • Gosia (gość)

  No i niech Ci sie człowieku szczęści...

  31.10.2020 00:27
 • marek (gość)

  No co jak co ale miło, że i Strasburger się dobrze wypowiedział, co też pokazuje, że tvp nie jest jakieś takie surowe względem pracowników

  31.10.2020 00:11
 • del Kichote

  @Marceli: Jak widać, jaki elektorat, takie "autorytety", LOL. I jaka inteligencja, taka umiejętność czytania ze zrozumieniem i pisania - ot typowy produkt _tuskowej_ reformy edukacji.

  "Panienki" po prostu chcą waszej kasy, a nie swojej, na zabijanie ich nienarodzonych dzieci - i baaardzo potrzebują na to jakichś "autorytetów". Stąd taka g*-mowa o "autorytetach"(-inaczej) w tutejszych niemiecko-rosyjskich TV i w niemieckich gazetkach.

  "Sytuacja kobiet" - oooo, jaka śliczna g*-mowa: jak się g* owinie w papierek od cukierka, to się naiwnym go wciśnie jako cukierek. Tak ta metoda ma działać. Bo co to hasło dla głupców ma niby oznaczać?...

  Przecież wystarczy nie być "panienką", tylko panienką, i nie będzie żadnego kłopotu z tzw. niechcianymi ciążami.

  Tak, "prawdomówni"-inaczej: sprawa dotyczy TYLKO zakazu zabijania nienarodzonych dzieci podejrzewanych o kalectwo. Przypadki zagrożenia życia kobiety czy gwałtu pozostają BEZ zmian.

  Ale ale, niech zgadnę: wystarczyło dać w łapę felczerowi, żeby orzekł kalectwo u nienarodzonego dziecka i można było mieć zabicie dziecka za pieniądze podatnika, zgadza się?

  Bo tak wychodzi i tak dużo taniej, niż prywatna klinika, stąd ten ból d* i portfela u "panienek", he he.

  30.10.2020 18:37
 • szubidubidu (gość)

  No cóż, żeby uchować się tyle lat w tv trzeba być kogucikiem na wietrze i dać się ponosić bieżącym trendom. Który to już raz Panie Karolu zmienia Pan punkt widzenia ? Nie spodziewałam się tego po Panu. WSTYD !!!!!!

  30.10.2020 15:03
 • Marceli (gość)

  Brawo panie Karolu,a Wy przeciwnicy gdzie są Wasze autorytety??? Jesteście kołtuny jak ten "del Kichot", co nie nauczył się pisać!

  30.10.2020 08:44
 • gosia (gość)

  Brawo tak powinno być, wypowiadać się otwarcie o sytuacji kobiet i fajnie, że Karol to popiera, nie bojąc się o utratę pracy, choć tego w tvp, bo jak widać Ci nie są zawzięci jak to inni sobie myślą o telewizji publicznej

  30.10.2020 01:06
 • del Kichote

  Jakich "kobiet"???

  Ugrzecznione panienki stojom se grzecznie z transparentami? Taka g*-prawda dla naiwnych to tylko w g*-prawdomównych TV z niemieckim i rosyjskim kapitałem założycielskim: TWN + pochodna TTV wraz z im "zaprzyjaźnionymi" (wg Wajdy; po polsku oznacza to: "prostytutkowymi") mediami.

  Jak wyglądają te "kobiety" to można pooglądać w TVP i TV-Trwam.

  Aaaa, zapomniałem, to som PiS-telewizje i kłamiom, bo tam pokazujom Kaczyńskiego z Ziobrem przebranych za kryminalne bojówki lewactwa, anarchistów (mówiąc jak jest nazwijmy g* po imieniu: szatanistów) i ostatnio szwabskiej antify, rzucających butelkami, cegłami i dźgającymi nożami ochotników broniących im dostępu do kościołów katolickich i atakowania księży. A gdy do obrony kościołów wkraczają kibole, to te "kobiety" (ach, zapomniałem: to są te dżenderowe kobiety, no tak, o ja głupi cip!) "wycofują się w zorganizowanym pośpiechu", he he.

  W całej tej zadymie chodzi o dwie kwestie: 1. Żeby zastraszyć i zniszczyć Kościół, bo jest rzekomo "PiSowski", rozszerzyć epidemię, zmusić rząd do lokdałnu i go obalić, dorwać się wreszcie do koryta (platformers i spółki) i kraść jak dawniej (mmmmmmm!!! :D), zwłaszcza, że niemiaszki wystawiają coraz większe rachunki za założenie im tutaj tej partii (kapitał założycielski peło jest w 80% w niemieckiej walucie wpłacony pieniędzmi przynoszonymi przez Tuska w reklamówkach - miłego oglądania filmu "niemieckie pieniądze dla PO" traktującego o książce Piskorskiego, jednego z założycieli PO wyd*engo z PO przez Tuska swego czasu. Kolejny założyciel peło też wy-khm z peło przez Tuska też tam występuje mówiąc: "w książce Piskorskiego nie ma niczego niezgodnego z prawdą").

  2. Faktycznym "panienkom" (które de facto też są pokazywane w TVP i TV-Trwam, ale bynajmniej bez ściemy z TWNu "o jaki miły grzeczny protest" - aż miło popatrzeć na te "kobiety" w realu w całej ich "krasie") chodzi o to, żebyście to wy, podatnicy, płacili za ich skrobanki na życzenie (i nawet po urodzeniu dziecka jeszcze też, jak se tak zażyczą). Inaczej przed skrobankom biedulki bedom musiały wyskrobać swoje oszczędności, bo dla felczerni to złoty interes jest. A taka perspektywa powoduje drastyczny ból d* u tych "panienek".

  Dlatego one wolą wyskrobywać na ten cel wasze oszczędności. Ot co. Stąd ten - dosłownie - małpi skowyt jest tych "ugrzecznionych" (he he, tak jak one gadają to nawet w Ludowym Wojsku Polskim się nie mówiło) "panienek".

  30.10.2020 00:37
 • Dominika Sz. (gość)

  Ponoć żyjemy w kraju gdzie każdy ma wolność słowa i gdzie ta wolność się pytam skoro tyle krytyki w Was niech każdy człowiek myslacy podkesle się zastanowi nad swoim komentarzem czy za czy przeciw ...... przeciez tylko glupiec nie zmienia zdania

  29.10.2020 22:09
 • Pytam (gość)

  A czy to nie ten Karolek, potomek niemieckich ewangel;ików, miał kiedyś sprawę z prowadzeniem samochodu po pijaku? Czy sie mylę?

  29.10.2020 19:18
 • doradca (gość)

  Czas na zmiane! Karoll sympatyczny ale daj szanse innym

  29.10.2020 16:54
 • modar (gość)

  Prowadzący Familiadę to suchar, podobnie, jak jego dowcipy. Czas na zmianę.

  29.10.2020 16:28
 • aseret (gość)

  Ale odważny! Odwaga potaniała, wystarczy poprzeć lewactwo i już się jest bohaterem (dnia). Czy Pan Karol miałby odwagę wyrazić inne poglądy?

  29.10.2020 16:27
 • Hala (gość)

  Brawo Panie Karolu. Jestem pod wrażeniem,że nie boi się Pan konsekwencji. Super, że mamy od Pana wsparcie.

  29.10.2020 15:30
 • ,, (gość)

  Brawo pan Karol

  29.10.2020 15:06

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×