Festiwal Polskich Seriali 2015. Złote i Srebrne Światowidy rozdane

Monika Kwiatkowska, Kinga Preis, Jan Wieczorkowski, Zofia Czerwińska, Cezary Żak – to laureaci „Złotych i Srebrnych Światowidów” oraz Nagrody Specjalnej Jury Festiwalu Polskich Seriali Telewizyjnych. Serialem Wszech Czasów, decyzją czytelników Świata Seriali, zostało „Ranczo”.

Multimedia

Na trzy dni Elbląg stał się stolicą polskich seriali telewizyjnych. Podczas uroczystej gali, która zakończyła pierwszy Festiwal Polskich Seriali Telewizyjnych, najlepszym aktorom i serialom wręczono pamiątkowe statuetki – „Światowidy”. Decyzją jury, w którym zasiadali: Ewa Braun, Henryk Kuźniak, Radosław Piwowarski, Zdzisław Pietrasik i Piotr Szwedes – „nagrodę specjalną jury” za stworzenie dramatycznej i poruszającej postaci ofiary przemocy w serialu „Głęboka woda” otrzymała Monika Kwiatkowska, a także chór grecki w realiach polskiej wsi, czyli sławna „ławeczka” z serialu „Ranczo” – Bogdan Kalus, Sylwester Maciejewski, Franciszek Pieczka i Piotr Pręgowski. „Srebrnego Światowida” za rolę kobiecą w serialu „Ojciec Mateusz” otrzymała Kinga Preis, za rolę męską w serialu „Czas Honoru” – Jan Wieczorkowski. „Złotego Światowida” za rolę kobiecą w serialu „Na dobre i na złe” otrzymała Zofia Czerwińska, a za rolę męską w serialu „Ranczo” – Cezary Żak.

Warto dodać, że „Ranczo” zostało także, decyzją czytelników „Świata Seriali”, Serialem Wszech Czasów. Werdykt ten zbiegł się z decyzją festiwalowej publiczności – „Ranczo” otrzymało również „Światowida Publiczności”. „Światowida Warmii i Mazur” dla najlepszej aktorki regionu otrzymała Joanna Fertacz za rolę w serialu „Dom nad rozlewiskiem”. Galę zakończył koncert „Piosenki z ekranu”. Największe polskie przeboje serialowe i filmowe wykonali: Katarzyna Żak, Katarzyna Dąbrowska, Sonia Bohosiewicz, Artur Żmijewski, Piotr Machalica i Mirosław Baka. Pierwszy Festiwal Polskich Seriali Telewizyjnych w Elblągu rozpoczął się 19 czerwca i trwał trzy dni. W programie wydarzenia znalazły się m.in.: pokazy najpopularniejszych polskich seriali, przeglądy znanych produkcji sprzed lat, a także spotkania z gwiazdami i twórcami seriali. Telewizja Polska była współorganizatorem Festiwalu.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×