"Flintstonowie". Włodzimierz Bednarski nie żyje. Aktor dubbingował m.in. Freda Flintstone'a i Trytona z "Małej syrenki"

Włodzimierz Bednarski nie żyje. Aktor znany był głównie z dubbingu filmów i seriali dla dzieci, tj. "Flintstonowie", "Mała syrenka", "Gumisie" czy "Aladyn".

Multimedia

Włodzimierz Bednarski nie żyje

"W wieku 85 lat zmarł Pan Włodzimierz Bednarski - nestor i ikona polskiego dubbingu. Polski dubbing poniósł dzisiaj niepowetowaną stratę. Wyrazy szczerego współczucia dla Rodziny" - poinformował autor kanału yourube’owego "Widzę Głosy", który kilka lat temu przeprowadził wywiad z Bednarskim.

Włodzimierz Bednarski urodził się 27 marca 1935 roku w Lesznie. W 1959 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Występował na deskach teatrów w całej Polsce, a od lat 80. był aktorem dubbingowym w produkcjach animowanych dla dzieci. Jego głosem mówili m.in. Fred Flintstone ("Flintstonowie"), król Tryton ("Mała syrenka"), Ojciec Czas ("Smerfy"), Pan Sowa ("Nowe przygody Kubusia Puchatka"), książę Igthorn "Gumisie" oraz Jaffar ("Aladyn").

Bednarskiego można było także usłyszeć w filmach "Kosmiczny mecz", "Stuart Malutki", "Shrek 2" (jako narrator), "Auta" i "Auta 2", "Rango", a także w produkcjach nieanimowanych (kilka filmów o Harrym Potterze, "Janosik. Prawdziwa historia", "Maska") oraz w pierwszych dwóch grach wideo z serii "Wiedźmin".

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Znawca (gość)

    Charakterystyczny głos, to trzeba przyznać. Doskonały do dubbingów. Ale przecież on miał 85 lat. Jak długo miał żyć? To nie jest strata tylko naturalna kolej rzeczy.

    15.06.2020 08:22

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×