Formuła 1. Eleven Sports straci prawa do emisji wyścigów Formuły 1! Transmisje wyścigów w Polsce od sezonu 2023 tylko na platformie Viaplay!

NENT Group oraz Formuła 1 rozpoczynają wyłączną współpracę w zakresie praw do transmisji wyścigów w Polsce. Oznacza to, że po sezonie 2022 wyścigi Formuły 1 znikną z anteny Eleven Sports.

Multimedia

FORMUŁA 1 NA PLATFORMIE VIAPLAY - OD KIEDY?

Wszystkie wyścigi Formuły 1 będą pokazywane na platformie streamingowej Viaplay na żywo oraz z komentarzem w języku polskim. Obowiązywanie trzyletniej umowy rozpocznie się w 2023 roku. NENT Group posiada prawa do transmisji wyścigów Formuły 1 w dziewięciu krajach europejskich.

Nordic Entertainment Group (NENT Group), wiodąca firma streamingowa działająca w regionie państw nordyckich oraz Formuła 1, uzgodniły warunki pierwszej współpracy w zakresie praw do transmisji wyścigów w Polsce. Od 2023 roku, należąca do NENT Group platforma streamingowa Viaplay, będzie wyłącznym domem Formuły 1 w Polsce. Transmisje zawodów najpopularniejszego sportu motorowego na świecie, będą obejmowały obszerne oraz innowacyjne relacje przygotowane w języku polskim. Zawarte porozumienie rozszerza długoterminowe partnerstwo NENT Group z Formułą 1 do dziewięciu rynków europejskich.

Formuła 1 zyskała ogromną popularność w Polsce wraz z debiutem Roberta Kubicy w teamie BMW Sauber w 2006 roku. Polski kierowca już w swoim trzecim wyścigu, który odbywał się na torze Monza, uplasował się na podium. Następnie, w 2008 roku, wygrał pierwszy w historii Polski wyścig Formuły 1, zdobywając Grand Prix Kanady. Po wypadku, który miał miejsce w 2011 roku, Robert Kubica był autorem jednego z najbardziej spektakularnych sportowych powrotów, gdy w sezonie 2019 zasiadł za kierownicą bolidu teamu Williams.

Netflix zrobi serial o słynnym kierowcy Formuły 1. Jest już wstępna data premieryZobacz więcej

W Polsce, w sezonach 2023, 2024 oraz 2025, platforma Viaplay będzie transmitowała na żywo zarówno wszystkie wyścigi Formuły 1, jak i kwalifikacje oraz sesje treningowe. Transmisje będą prowadzone z wykorzystaniem najwyższej klasy studia oraz przy udziale polskich komentatorów i ekspertów. W każdym sezonie, cztery wydarzenia pokazywane na żywo, a także pełny pakiet skrótów ze wszystkich wydarzeń, będą w Polsce dostępne bezpłatnie.

NENT Group przedłużyła niedawno prawa do transmisji w Polsce spotkań Bundesligi do 2029 roku, od jesieni pokaże również mecze Ligi Europy UEFA oraz Ligi Konferencji Europy UEFA. Platforma Viaplay zostanie uruchomiona w Polsce w sierpniu tego roku, a cena pojedynczego pakietu będzie wynosiła 34 zł miesięcznie.

Anders Jensen, prezes NENT Group:

Turbodoładowane emocje związane z wyścigami Formuły 1 będą idealnym uzupełnieniem oferty Viaplay w Polsce, obejmującej mecze Bundesligi oraz spotkania organizowane w ramach rozgrywek UEFA, a także nasze wyjątkowe propozycje Viaplay Originals, filmy i seriale. Nasze relacje z zawodów Formuły 1 są przygotowywane na najwyższym poziomie i nie możemy doczekać się, by móc pokazać je polskim fanom. Zawarta umowa po raz kolejny pokazuje, jak długoterminowe partnerstwo Grupy NENT z właścicielami praw do transmisji daje nam pole position i umożliwia osiągnięcie pozycji europejskiego mistrza streamingu oraz lidera rynku w Polsce.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×