"Harry Potter". Robbie Coltrane nie żyje. Widzowie kochali go za rolę Rubeusa Hagrida!

Fatalne wieści z aktorskiego świata. Nie żyje Robbie Coltrane, którego widzowie pokochali za rolę Rubeusa Hagrida z serii filmów o Harrym Potterze. Aktor miał 72 lata.

Multimedia

Robbie Coltrane nie żyje. Widzowie kochali go za rolę Rubeusa Hagrida!

Smutne informacje dla fanów filmowej serii o Harrym Potterze. Zmarł Robbie Coltrane, którego widzowie uwielbiali za kreację Rubeusa Hagrida z serii filmów o Harrym Potterze. Miał 72 lata. Aktor i komik w ostatnich latach mocno chorował. Informację o jego śmierci potwierdził manager gwiazdora.

Wanda Wieszczycka-Nowisz nie żyje. Aktorka rok temu pochowała męża, aktora Pawła NowiszaZobacz więcej

Robbie Coltrane urodził się 30 marca 1950 roku w Rutherglen w Szkocji. Był absolwentem Glasgow School of Art. Na wielkim ekranie mogliśmy podziwiać go w takich filmach jak m.in. "Caravaggio", "Uciekające zakonnice", "Przygody Hucka Finna", "GoldenEye", "Świat to za mało", "Z piekła rodem" czy "Ocean's Twelve: Dogrywka".

W ostatnich latach największą sławę przyniosły mu filmy o Harrym Potterze. Jego aktorskie CV zamyka rola w serialu "Urban Myths" z 2017 roku. W 1996 roku Robbie Coltrane zdobył nagrodę BAFTA w kategorii Najlepszy aktor telewizyjny za rolę w serialu "Dr Fitz".

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×