„Idol”. Ten program zmienił oblicze polskiej telewizji. Trudno uwierzyć, jak kiedyś wyglądali Marcin Prokop czy Kuba Wojewódzki!

Dawno, dawno temu, gdy Kuba Wojewódzki i Marcin Prokop nie kojarzyli się nikomu z telewizją TVN, na Polsacie pojawił się program, który odmienił oblicze polskiej telewizji. „Idol”, bo to o nim mowa, był czymś kompletnie nowym i właściwie można zaryzykować stwierdzenie, że zapoczątkował wciąż trwającą modę na talent show. I nie ma co ukrywać, pierwsza edycja „Idola” dzisiaj jest kultowa, a skład jury i najśmieszniejsze momenty z programu zna zapewne większość Polaków.

Multimedia

Ten program zmienił oblicze polskiej telewizji. Trudno uwierzyć, jak kiedyś wyglądali Marcin Prokop czy Kuba Wojewódzki!

„Idol” to program, który zrewolucjonizował polską telewizję. To właśnie ten program sprawił, że ludzie pokochali talent show, które ogląda się nie tylko ze względu na najlepszych wykonawców, ale także tych... najgorszych, których wówczas nazywano „kosmitami”. To właśnie „Idol” przetarł drogę swoim następcom, pod postacią „X-Factora” i „The Voice of Poland”. To także „Idol” sprawił, że równie ważni, co uczestnicy, są także jurorzy. Coś na ten temat wie Kuba Wojewódzki, który dzisiejszą popularność i odcinanie kuponów od sławy zawdzięcza swoim błyskotliwym i często kąśliwym komentarzom w „Idolu”.

Miała 12 lat, gdy zmarł jej ojciec. W tym roku pisała maturę. Zobaczcie, jak dziś wygląda córka Roberta LeszczyńskiegoZobacz więcej

Pierwsza edycja „Idola” jest kultowa!

Pierwsza edycja „Idola”, która bez wątpienia otoczona jest największym kultem, wystartowała na antenie Polsatu 5 kwietnia 2002 roku. I się zaczęło! W jury programu zasiedli Kuba Wojewódzki, Elżbieta Zapendowska, Jacek Cygan oraz nieodżałowany Robert Leszczyński. Program prowadził Maciej Rock razem z Pauliną Jaskólską. Pierwszy „Idol” wykreował kilka gwiazd - takie postaci, jak Ania Dąbrowska, Tomek Makowiecki, Szymon Wydra czy Ewelina Flinta kojarzy się do dzisiaj. Troszkę gorzej wygląda to w przypadku zwyciężczyni programu, Alicji Janosz, która przepadła na kilka lat.

Krzyszto Zalewski zachwyca do dzisiaj

Program odniósł tak duży sukces, że druga edycja wystartowała już w październiku 2002 roku. Skład jury się nie zmienił, jedynie Maciek Rock został samodzielnym prowadzącym. Druga edycja już tak mocno w pamięci widzów się nie zapisała, chociaż takie osoby jak chociażby Bartosz Król, Damian Aleksander, Hanna Stach, Gosia Kunc, Marta Smuk czy Mariusz Totoszko niewątpliwie talent miały. Program wygrał Krzysztof Zalewski, który wówczas... praktycznie zniknął z show biznesu. Powrócił w blasku i chwale kilka lat temu. Za to dzisiaj jest uważany za jednego z najlepszych polskich wokalistów, jednak mało kto pamięta, że jest zwycięzcą „Idola”.

"Rudy z Idola" nie dostał się do programu, ale i tak stał się jego legendą. Jak dziś wygląda?Zobacz więcej

Maciej Maleńczuk i Marcin Prokop wchodzą do gry

Trzecia edycja programu, który na antenę trafiła w drugiej połowie 2003 roku, potrzebowała odświeżenia. Wówczas z jury odszedł Kuba Wojewódzki, który doczekał się zastępstwa w postaci Macieja Maleńczuka i Marcina Prokopa. Okazało się to strzałem w dziesiątkę, ponieważ program wygrała Monika Brodka, która bez wątpienia zrobiła największą karierę ze wszystkich zwycięzców show. Brodka do dzisiaj zachwyca, chociaż jej styl przeszedł ogromną przemianę i dzisiaj artystka nie ma już w sobie nic z tej dziewczynki, którą była na polsatowskiej scenie.

Kto pamięta ostatnie edycje „Idola”?

Czwarta edycja „Idola” została wyemitowana w 2005 roku. Maleńczuka i Prokopa już nie zobaczyliśmy, a do jury powrócił Kuba Wojewódzki. Program wygrał Maciej Silski, jednak z perspektywy czasu śmiało można stwierdzić, że większą karierę zrobił Sławek Uniatowski, który zajął w show 2. miejsce.

Ewelina Flinta dawniej była wielką gwiazdą! Jak dzisiaj wygląda wokalistka?Zobacz więcej

Po czwartej edycji ewidentnie formuła „Idola” się wyczerpała. Format potrzebował przerwy, która wynosiła aż 12 lat. 5. edycja show na antenie Polsatu zadebiutowała w lutym 2017 roku i zapewne dzisiaj mało kto o niej pamięta. Ze starego składu jury została jedynie Elżbieta Zapendowska, której towarzyszyli Janusz Panasewicz, Wojciech Łuszczykiewicz oraz Ewa Farna, która wcześniej zasiadła w jury... czesko-słowackiej wersji „Idola”. Program wygrał Mariusz Dyba, a drugie miejsce zajęła Karolina Artymowicz, jednak nie zrobili do tej pory większych karier. Szkoda, bo co jak co, ale umiejętności wokalne mieli fantastyczne!

W naszej galerii możecie przypomnieć sobie, jak wyglądał program „Idol”!

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×