"IO". Jerzy Skolimowski zaskakująco o swoim stanie zdrowia. Niepokojąca wypowiedź reżysera. "To tylko dzięki wspólnemu wysiłkowi dwóch warszawskich szpitali"

Karol Gawryś
Karol Gawryś
Fot. Kurnikowski/AKPA
Fot. Kurnikowski/AKPA
Jerzy Skolimowski od pewnego czasu święci kolejne triumfy. Niedawno otrzymał Złotą Palmę na festiwalu w Cannes, a 6 czerwca Orła za osiągnięcia życia. Podczas odbierania tej drugiej nagrody, słynny reżyser postanowił wypowiedzieć się na temat swojego stanu zdrowia. Jego słowa brzmiały dość niepokojąco.

Jerzy Skolimowski święci kolejne triumfy

Obecny czas zdecydowanie należy do Jerzego Skolimowskigo. Słynny reżyser pomimo podeszłego wieku nie zwalnia tempa i odnosi kolejne sukcesy w branży filmowej. Pod koniec maja br. artysta został uhonorowany Złotą Palmą na festiwalu w Cannes, za swój najnowszy film "IO". Z kolei 6 czerwca reżyser otrzymał kolejną wyjątkową nagrodę - Orła za osiągnięcia za życia, przyznaną mu przed Polską Akademię Filmową.

Jerzy Skolimowski zaskakująco o swoim stanie zdrowia. Niepokojąca wypowiedź reżysera

Jerzy Skolimowski był jednym z głównych bohaterów ostatniej gali wręczenia Polskich Nagród Filmowych. Reżyser odebrał Orła w kategorii Osiągnięcia Życia przy owacjach na stojąco ze strony zgromadzonej publiczności. Otrzymując swoją nagrodę, artysta zdecydował się wygłosić kilka słów. Na początku nie obyło się bez żartów.

Jestem bardzo wzruszony i zaszczycony, ale nie zaskoczony, ponieważ rzetelnie zapracowałem na tę nagrodę, głosując na siebie od wielu, wielu lat (…). Żarty żartami, ale ta nagroda jest bardzo konkretna i zagłosowało na nią bardzo wielu członków Akademii. Im chciałbym naprawdę podziękować, że wybrali mojego faworyta - stwoerdził Jerzy Skolimowski na wręczeniu tegorocznych Orłów.

Dalsza część przemówienia nie była już jednak w tak radosnym tonie, ponieważ reżyser postanowił opowiedzieć o swoim stanie zdrowia. Okazuje się, że jego obecność na gali, była możliwa dzięki personelowi medycznemu z dwóch warszawskich szpitali.

A jeszcze serio chciałem dodać, że ostatnio miałem przedziwne perypetie medyczne i to, że jestem tutaj z państwem dzisiaj - i że udało mi się polecieć do Cannes, żeby odebrać nagrodę - to tylko dzięki wspólnemu wysiłkowi dwóch warszawskich szpitali i ich personelu medycznego. A ponieważ ostatnimi czasy wskutek pandemii zbliżyliśmy się wszyscy z personelem medycznym, warto im wszystkim gorąco podziękować - wyznał artysta.

Okazuje się jednak, że słynny reżyser póki co kwestię związaną z problemami zdrowotnymi ma za sobą. Świadczyć mogą o tym słowa krytyka filmowego, Łukasza Adamskiego, który w niedawnej audycji dla Polskiego Radia 24 wyznał, że choć reżyser miał poważne problemy ze zdrowiem, to od momentu pojawienia się na festiwalu w Cannes zachwyca formą, w jakiej się obecnie znajduje.

Pamiętajmy, że Jerzy Skolimowski miał bardzo poważne problemy zdrowotne, jak go zobaczyłem na scenie w Cannes to sobie pomyślałem, jak ja bym chciał w wieku 84 lat być takim twardzielem - wyznał Łukasz Adamski na antenie Polskiego Radia.

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn