"Ja, Daniel Blake". Zdobywca Złotej Palmy w Cannes od października w kinach [WIDEO+ZDJĘCIA]

Krzysztof Połaski
Krzysztof Połaski
fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
Zdobywca najważniejszej nagrody w Cannes – Złotej Palmy 2016 oraz trzech Nagród Publiczności na prestiżowych festiwalach filmowych – Locarno, Dwa Brzegi i San Sebastian – "Ja, Daniel Blake" Kena Loacha w kinach już od 21 października!

"Ja, Daniel Blake" to uhonorowana najważniejszą nagrodą canneńskiego festiwalu niesamowicie wzruszająca i pełna humoru historia dojrzałego mężczyzny, który decyduje się pomóc Katie, samotnej matce z dwójką dzieci, stanąć na nogi. Jednak gdy sam zacznie starać się o zasiłek, trafi w tryby bezdusznej, biurokratycznej machiny niczym z powieści Franza Kafki. Pomimo obojętności urzędników i kolejnych wyzwań, jakim muszą sprostać w codziennym życiu, Daniel i Katie na nowo odnajdą radość życia i prawdziwą przyjaźń.

W filmie w rolach głównych wystąpili Dave Johns i Hayley Squires. Scenariusz napisał Paul Laverty. Autorem zdjęć jest Robbie Ryan, a muzykę do filmu skomponował George Fenton.

CZYTAJ TAKŻE:

Ken Loach w maju tego roku dołączył do elitarnej grupy światowych reżyserów, którzy dwukrotnie odbierali najważniejszą nagrodę festiwalu w Cannes. W 2006 roku brytyjski reżyser zdobył Złotą Palmę za dramat "Wiatr buszujący w jęczmieniu".

Swoim najnowszym dziełem Ken Loach podbija serca widzów – jego "Ja, Daniel Blake" w ciągu ostatnich miesięcy otrzymał aż trzy Nagrody Publiczności podczas prestiżowych festiwali filmowych. Widzowie docenili film Loacha w Locarno, San Sebastian oraz na Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym.

"JA, DANIEL BLAKE" W KINACH OD 21 PAŹDZIERNIKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn