janosik

Kultowe role w polskich serialach. Nie tylko Dario z "Ślepnąc od świateł" zapadł wszystkim w pamięć!

Choć serialowe role czasem postrzegane były jako mniej prestiżowe, często po latach zyskują miano kultowych. Co ciekawe to właśnie role w serialowych produkcjach mogą być największym aktorskim wyzwaniem i co za tym idzie przynieść sympatię widzów i popularność. Także w rodzimych produkcjach zdarzały się aktorskie kreacje, które na dobre zapadły nam w pamięć. Oto 10 ról z polskich seriali, które stały się kultowe. Sprawdźcie, czy rozpoznajecie je wszystkie!

29.07.2022Ranking

Anna Dymna była bez pamięci zakochana w swoim pierwszym mężu. Nie zmieniła tego jego skłonności do przemocy i alkoholu. "Natychmiast wybaczałam mu wszystko"

Anna Dymna to jedna z najbardziej utalentowanych i rozpoznawalnych polskich aktorek ostatnich dekad. Na filmach z jej udziałem wychowywały się kolejne pokolenia Polaków, jednak niewiele osób wie, że jej pierwszy mąż potrafił czynić z życia aktorki piekło! Mimo wszystko, Anna Dymna bezgranicznie go kochała!

19.07.2022Kochaj albo rzuć

"M jak miłość". Agnieszka Fitkau-Perepeczko nigdy nie doczekała się potomstwa. Dlaczego? "Mieliśmy już nawet wybrane imiona"

Agnieszka Fitkau-Perepeczko powoli zbliża się do 80-ki, ale wigoru można jej pozazdrościć! W ostatnich latach wycofała się jednak nieco z show-biznesu. Dzieli swoje życie między Polskę a Australię. Simona z "M jak miłość" przez 45 lat była związana z Markiem Perepeczko, czyli słynnym Janosikiem. Małżeństwo nie doczekało się potomstwa. Dlaczego?

26.01.2022Agnieszka Fitkau-Perepeczko

"Janosik". Wielu aktorów z serialu zrobiło karierę, nie wszystkim się jednak udało. Jak potoczyły się losy Perepeczko, Pyrkosza, Dymnej, Cnoty, Lemańskiej?

Polacy pokochali telewizyjnego rozbójnika i jego przygody. Choć od premiery serialu "Janosik" mija w tym roku 49 lat, widzowie nadal z sentymentem wracają do odcinków. W produkcji zagrało wielu aktorów, których kariery w późniejszych latach nabrały tempa. Czy wszystkim się udało? Sprawdziliśmy, jak potoczyły się dalsze losy aktorów wcielających się w bohaterów "Janosika".

10.01.2022Janosik

"Co mi zrobisz jak mnie złapiesz". Wojciech Cacko-Zagórski był wielkim aktorem. Zagrał w wielu znanych polskich filmach i serialach, jednak zmarł w zapomnieniu!

Są role, o których trudno zapomnieć. Czasem wystarczy pojawić się na ekranie chociaż na chwilę, ale występ może mieć taką moc, że pamięta się o nim latami. Właśnie takie sceny na swoim koncie miał Wojciech Cacko-Zagórski, który zagrał w wielki znanych polskich filmach i serialach, jednak zmarł w zapomnieniu!

16.05.2021Co mi zrobisz jak mnie złapiesz

Poprzednie Następne

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×