"Jeńczyna". Marianna Linde robi coraz większą karierę! Córka Olafa Lubaszenki i Katarzyny Groniec zachwyca w spektaklu Strzępki i Demirskiego!

Krzysztof Połaski
Krzysztof Połaski
Wystartowały właśnie 41. Warszawskie Spotkania Teatralne. Spektaklem, który otworzył imprezę, była "Jeńczyna" w reżyserii Moniki Strzępki i według tekstu Pawła Demirskiego. Jedną z gwiazd widowiska, które powstało w Teatrze Starym w Krakowie, jest Marianna Linde, młoda aktorka, będąca córką Olafa Lubaszenki i Katarzyny Groniec!

MARIANNA LINDE - KIM JEST? ILE MA LAT?

"Jeńczyna" to spektakl Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego, który swoją premierę miał 31 grudnia 2020 roku. Spektakl, jak wyjaśniają sami twórcy, jest próbą otwartej i wyzbytej uprzedzeń rozmowy o seksie: seksualnych fantazjach i lękach, utajonych pragnieniach i fascynacjach, której towarzyszy demaskacja społecznego strachu i wstydu przed mówieniem wprost o "sprawach intymnych".

Jedną z gwiazd widowiska jest Marianna Linde, która na scenie wprost zachwyca! W "Jeńczynie" jest magnetyczna, bezbłędna i wręcz staje się scenicznym kameleonem. Kradnie show reszcie obsady i w zależności od sceny, żongluje swoimi wizerunkami, emocjami oraz energią. Tutaj warto zaznaczyć, że to nie pierwsza współpraca Marianny Linde i Moniki Strzępki; słynna teatralna reżyserka w 2015 roku zaprosiła Mariannę do udziału w spektaklu "Proszę Państwa, będzie wojna!", który odbywał się w ramach finału 36. Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Dodatkowo, jak w jednym z wywiadów wyznała młoda aktorka, to właśnie Monika Strzępka namówiła ją na szkołę teatralną!

Dzięki Monice Strzępce znalazłam się w szkole teatralnej. Zaprosiła mnie jeszcze przed szkołą na Przegląd Piosenki Aktorskiej (...) I to ona mnie namówiła, żebym zdawała. Myślałam, że coś tam popróbuję, ale nie bardzo o tym myślałam... Ona mnie cisnęła i przygotowywała miesiąc - wyznała Marianna Linde.

Marianna Linde urodziła się w 1993 roku i jest córką Olafa Lubaszenki oraz Katarzyny Groniec. Jej dziadkami są Asja Łamtiugina i Edward Linde-Lubaszenko. Swoją karierę Marianna rozpoczęła od muzyki; kilka lat temu zaczęła publikować w sieci covery, które zdobywały coraz większą popularność. To otworzyło jej drzwi do świata muzyki i w 2017 roku Marianna Linde wydała swoją debiutancką płytę pt. "Sun", który nagrała razem z zespołem The Distortions. Rok później Marianna Linde wzięła udział w programie "The Voice of Poland".

Po raz pierwszy na ekranie Marianna Linde pojawiła się w 2011 roku, w filmie swojego ojca pt. "Sztos 2". W 2019 roku zagrała w jednym z epizodów serialu "Żmijowisko", a następnie mogliśmy oglądać ją w serialu "Zakochani po uszy", jednak szybko zrezygnowała z tego projektu. Marianna Linde realizuje się też w teatrze. W 2018 roku wzięła udział w spektaklu "Co gryzie Gilberta Grape'a", który otrzymał Grand Prix 37. Festiwalu Szkół Teatralnych, a w 2019 roku zagrała spektakl dyplomowy w reżyserii Piotra Ratajczaka pt. "Ostatni dzwonek". Rok 2019 przyniósł też widowisko Konrada Imieli pt. "Mock. Czarna Burleska" oraz spektakl "Joanna d'Arc na stosie", który Monika Strzępka zrealizowała dla Opery Krakowskiej. W 2020 roku Marianna Linde ukończyła Wydział Aktorski Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, a my życzymy powodzenia w dalszej karierze!

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn