"Klan". Andrzej Strzelecki nie żyje. 68-letni aktor walczył z nieoperacyjnym rakiem płuc i oskrzeli

Adriana Słowik
Adriana Słowik
Zmarł Andrzej Strzelecki, popularny aktor, reżyser i były rektor Akademii Teatralnej w Warszawie, który walczył z nieoperacyjnym rakiem płuc i oskrzeli. O śmierci Strzeleckiego poinformowała Polsat News jego córka.

Andrzej Strzelecki nie żyje

Andrzej Strzelecki urodził się 4 lutego 1952 roku w Warszawie. Był nie tylko gwiazdą serialu "Klan", w którym od lat wcielał się w posta Tadeusza Koziełły-Kozłowskiego, ale również satyrykiem, oraz nauczycielem akademickim. 68-letni aktor walczył z nieoperacyjnym rakiem płuc i oskrzeli.

"Zachorowałem. Mam nieoperacyjnego raka płuc i oskrzeli. Zawsze miałem w życiu szczęście. Nie opuściło mnie ono i w tej dramatycznej sytuacji. 6 maja w USA dopuszczono lek Capmatinib na to schorzenie. Jest on dla mnie szansą na uratowanie życia, ale koszt kuracji przekracza moje możliwości finansowe (37000 $ miesięcznie)" - poinformował jakiś czas temu aktor.

W pomoc Strzeleckiemu zaangażowali się nie tylko fani, uczniowie oraz koleżanki i koledzy z branży, ale także Ministerstwo Zdrowia, które pomogło w sprowadzeniu leku z USA. Niestety w piątek (17.07) córka Strzeleckiego poinformowała o jego śmierci redakcję Polsat News.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn