„Klan”. Jako serialowa Halszka doprowadziła do śmierć Ryśka! Co dziś robi piękna Jolanta Mrotek?

Redakcja Telemagazyn
Redakcja Telemagazyn
Jolanta Mrotek zapadła widzom w pamięć za sprawą roli Halszki w serialu „Klan”. Szybko zdobyła miano najczarniejszej postaci w produkcji! Rola wyrachowanej kobiety przysporzyła jej mnóstwo nieprzyjemności - widzowie byli dla niej bezlitośni! Co dziś robi ponętna aktorka? Zobacz, jak teraz wygląda - swego czasu chętnie eksponowała swoje wdzięki!
Jolanta Mrotek zapadła widzom w pamięć za sprawą roli Halszki w serialu „Klan”. Szybko zdobyła miano najczarniejszej postaci w produkcji! Rola wyrachowanej kobiety przysporzyła jej mnóstwo nieprzyjemności - widzowie byli dla niej bezlitośni! Co dziś robi ponętna aktorka? Zobacz, jak teraz wygląda - swego czasu chętnie eksponowała swoje wdzięki! Jacek Kurnikowski/AKPA
Jolanta Mrotek zapadła widzom w pamięć za sprawą roli Halszki w serialu „Klan”. Szybko zdobyła miano najczarniejszej postaci w produkcji! Rola wyrachowanej kobiety przysporzyła jej mnóstwo nieprzyjemności - widzowie byli dla niej bezlitośni! Co dziś robi ponętna aktorka? Zobacz, jak teraz wygląda - swego czasu chętnie eksponowała swoje wdzięki!

Jolanta Mrotek -kim jest?

Jolanta Mrotek urodziła się 17 maja 1970 roku w Trzebiatowie. Aktorka jest absolwentką Liceum Ogólnokształcącego w Koszalinie, a początkowo swoją przyszłość wiązała z nauką. Jak to się stało, że została aktorką? -Potrafiłam godzinami ślęczeć w laboratorium, wykonując niezliczone doświadczenia z chemii i biologii. Uwielbiałam to. Biały fartuch, szkło laboratoryjne i zapach niezliczonych odczynników. Mój syn odziedziczył to po mnie w genach. Fascynowała mnie też astronomia. Miłość do science fiction towarzyszy mi całe życie. Pasjami czytałam książki o innych wymiarach, czarnych dziurach i zakrzywianiu czasoprzestrzeni. Życie zdecydowało za mnie, czym się zajęłam na stałe. Kiedy ukończyłam szkoły muzyczne pierwszego i drugiego stopnia, moja profesor od śpiewu zabrała mnie do Gdyni na egzaminy do słynnej szkoły Baduszkowej. Było bardzo ciężko. Trzysta osób i tylko piętnaście miejsc. Udało się - opowiadała w rozmowie z Natalią Kamińską dla portalu Przedsiebiorcy.eu.

W 1991 roku Jolanta Mrotek ukończyła Studium Wokalno-Aktorskie im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, ale już rok wcześniej zaczęła występować w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Widzowie mogą ją kojarzyć m.in. z "Dziennika Telewizyjnego" Jacka Fedorowicza, w który występowała jako mgr "Mrotek". Aktorka zagrała w takich produkcjach jak: "Tygrysy Europy", "Lokatorzy" oraz z "M jak miłość", w którym wcielała się w Grażynę Lewandowską i z serialu "Plebania". Mrotek pracowała również w Teatrze Muzycznym w Poznaniu, przez pewien czas była także aktorką Teatru Syrena oraz Teatru Roma.

Popularność, ale też mnóstwo nieprzyjemności przyniosła jej rola Halszki w serialu "Klan".

Jolanta Mrotek zagrała przebiegłą Halszkę w serialu "Klan"

Klan

Jolanta Mrotek zadebiutowała w najsłynniejszej polskiej telenoweli w 1998 roku, małą rólką rejestratorki w lecznicy. Kilka lat później ponownie dołączyła do ekipy "Klanu", tym razem jako przebiegła Arleta Halszka Kosicka. Widzowie jej nie znosili! To właśnie Halszka przyczyniła się do śmierci Ryśka Lubicza.

Jolanta Mrotek zwierzała się w licznych wywiadach, że przez rolę w "Klanie" spotkała się z przykrymi komentarzami i docinkami nieznajomych. Aktorka doświadczyła hejtu.

Trudną rolą wbrew pozorom jest też dla mnie Halszka z Klanu, którą gram od przeszło dwunastu lat. Podła, przebiegła, podstępna i wyrachowana. Kradnie i szantażuje. Najczarniejszy charakter w serialu. Lubię tę postać, bo w życiu jestem zupełnym jej zaprzeczeniem. Muszę się natrudzić, a nie grać „po warunkach”. Najlepszym komplementem jest dla mnie to, że ludzie wierzą w autentyczność tej postaci. To znaczy, że jestem przekonująca jako aktorka. A o to przecież chodzi w tym zawodzie - tłumaczyła w wywiadzie dla portalu Przedsiebiorcy.eu.

Jolanta Mrotek przez pewien czas była również gwiazdą Teatru Sabat w Warszawie. Media w 2015 roku rozpisywały się o jej konflikcie z Małgorzatą Potocką. Aktorka odeszła z pracy w atmosferze skandalu, a jej kariera nieco przygasła.

Ostatnią telewizyjną rolą Jolanty Mrotek jest postać Hanny w serialu "Ojciec Mateusz". Aktorka skupia się obecnie na pracy w Teatrze Kamienica nieodżałowanego Emiliana Kamińskiego. W czerwcu 2022 r. odbyła się premiera spektaklu dla dzieci pt. "Słońce Kopernika", w którym wystąpiła.

W galerii publikujemy zdjęcia Jolanty Mrotek. Zobaczcie, jak dziś wygląda piękna aktorka

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn