„Klan”. Magdalena Wójcik kiedyś i dziś. Tak się zmieniała jedna z najpiękniejszych polskich aktorek! „Ogromną frajdę sprawia mi rozśmieszanie ludzi”. Publikujemy wyjątkowe zdjęcia

Magdalena Wójcik należy do grona najpiękniejszych polskich aktorek. Znana fanom przede wszystkim z roli Beaty Boreckiej-Rafalskiej z „Klanu” ma na koncie dziesiątki kreacji filmowych i teatralnych. Zobacz, jak wyglądała na różnych etapach kariery ta urodziwa aktorka, która nie ma szczęścia do udanych związków. Nie straciła jednak poczucia humoru, którym stara się zarażać widzów. - Ogromną frajdę sprawia mi rozśmieszanie ludzi - podkreśla.

Multimedia

Magdalena Wójcik kariera i życie prywatne

Magdalena Wójcik debiutowała na dużym ekranie spektakularnie, bo u samego Andrzeja Wajdy. Gdy grała Zuzę, koleżankę głównej bohaterki „Kroniki wypadków miłosnych”, miała zaledwie 15 lat. Potem występowała m.in. u Andrzeja Domalika („Schodami w górę, schodami w dół”), Juliusza Michalskiego („V.I.P.”, „Pieniądze to nie wszystko”), Sylwestra Chęcińskiego („Rozmowy kontrolowane”), Jerzego Skolimowskiego („30 Door Key”). Największą popularność przyniosły jej seriale, zwłaszcza „Złotopolscy”, „Kocham Klarę”, „Samo życie”, „Codzienna 2 m. 3”, „Na kocią łapę”. Od 2013 roku gra w „Klanie” Beatę Borecką-Rafalską.

Beata z "Klanu" zostaje w serialu! Będzie nowy wątek!Zobacz więcej

Aktorka ceni każdą rolę, ale od filmu czy telewizji woli teatr, ponieważ ten rodzaj pracy daje większe możliwości twórcze i bezpośredni kontakt z widzem. Dlatego gdy obsada musicalu „Metro” - której była członkinią jako dyplomowana tancerka - miała jechać z występami na Broadway, a ona właśnie dostała ofertę angażu w Teatrze Ateneum, wybrała polską scenę. Była związana z Ateneum przez 18 lat. Obecnie, już od dawna, jest etatową aktorką Teatru Komedia.

Magdalena Wójcik uwielbia rozśmieszać widzów:

Kiedy przyglądam się sobie i innym ludziom wokół mnie, odnoszę wrażenie, że w ostatnich latach posmutnieliśmy, pędzimy przed siebie w pogoni nie wiadomo za czym, jesteśmy ciągle zmęczeni, coraz trudniej się żyje. Dla mnie lekarstwem na tę chorobę jest śmiech. Taka relaksująca terapia. Dlatego od jakiegoś czasu, nawet już dłuższego, uwielbiam grać role komediowe. Ogromną frajdę sprawia mi rozśmieszanie ludzi na widowni, powodowanie, że chociaż na chwilę zapominają o swoich problemach. A przy okazji sama wprawiam się w świetny nastrój. Jedna z najważniejszych cech charakteru, jakie cenię w ludziach, to poczucie humoru! - powiedziała aktorka dla portalu Rynek.de.

Ta piękna kobieta kilka razy sparzyła się w życiu na mężczyznach, którzy byli bardzo drodzy jej sercu, ale ona mniej ważna dla nich. Najboleśniej przeżyła rozstanie z mężem, Michałem Zielińskim, który jest ojcem jej jedynego syna Mikołaja.

Michał długo nie akceptował myśli o dziecku. Właściwie wymogłam to na nim. Powiedziałam: kochany, mam 28 lat i nie będę dłużej czekać. Zgodził się, oczywiście, ale roli ojca uczył się stopniowo - przyznała kiedyś aktorka (za: Pomponik.pl).

Rozstali się po ośmiu latach małżeństwa. Aktorka spakowała walizki i wraz z synem wyprowadziła się od męża. W jednym z wywiadów wyznała wówczas:

Nauczyłam się bardzo ważnej rzeczy: kobieta nigdy nie powinna na nikogo liczyć. Powinna dbać o swój rozwój.

Magda Wójcik musiała stoczyć walkę o opiekę nad Mikołajem. Doszła do porozumienia z byłym mężem dla dobra syna:

Oczywiście nie było łatwo, ale postaraliśmy się osiągnąć porozumienie, dla dobra dla naszego syna. […] Trzeba głęboko schować urażoną dumę, nawet jeśli wiemy, że racja jest po naszej stronie, a nie naszego eks. No i święta zasada: nie wolno nastawiać wrogo dziecka przeciwko drugiemu rodzicowi - powiedziała w wywiadzie dla tygodnika "Na żywo".

Od czasu rozstania - z tego co wiadomo - aktorka żyje samotnie.

Zobacz, jak się zmieniała Magdalena Wójcik. Wyjątkowe zdjęcia w galerii

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Przykre ale prawdziwe! (gość)

    To prawda że w dzisiejszych czasach jesteśmy zabiegani, zestresowani i smutni.

    28.09.2021 00:56

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×