"Klan". Piotr Pręgowski dubbinguje Andrzeja Strzeleckiego w serialu TVP! Dlaczego doktor Koziełło zmienił głos?

Andrzeja Strzeleckiego już z nami nie ma, ale w serialu "Klan" wciąż pojawia się bohater kreowany przez nieodżałowanego aktora, czyli doktor Koziełło. Jednak w ostatnich odcinkach widzowie mogli być zdziwieni, gdy usłyszeli głos doktora "w rzeczy samej"...

Multimedia

Andrzej Strzelecki zmarł 17 lipca 2020 roku, jednak w emisji są wciąż odcinki "Klanu", w których zdążył pojawić się jako kultowy doktor Tadeusz Koziełło-Kozłowski.

W swoich ostatnich dniach pracy Andrzej Strzelecki był coraz słabszy, co też przekładało się na głos aktora, więc producenci "Klanu" podjęli trudną decyzję, aby zdubbingować postać doktora Koziełły. Widzowie, którzy oglądali ostatnie odcinki "Klanu" mogli być mocno zdziwieni, gdy usłyszeli zupełnie inny głos doktora Koziełły!

Doktor Koziełło jednak umrze? Aldona Orman zdradza, jak zakończy się wątek Andrzeja StrzeleckiegoZobacz więcej

Swojego głosu postaci Koziełły użył Piotr Pręgowski, który w rozmowie z "Faktem" tak to skomentował:

Zgodziłem się podłożyć mój głos, bo sytuacja była wyjątkowa. Po prostu chciałem pomóc Andrzejowi, wesprzeć go. Znaliśmy się jeszcze z czasów studiów. Ja byłem na wydziale aktorskim, a Andrzej na wydziale reżyserskim. Przez lata mieliśmy kontakt, lubiliśmy się. Nikt się nie spodziewał, że wydarzy się taka tragedia, trzymaliśmy za niego kciuki, że uda mu się pokonać problemy. W takiej sytuacji podłożyć głos jego bohaterowi, to tylko tyle, co mogłem dla Andrzeja zrobić

Wielu fanów "Klanu" zastanawia się, co dalej wydarzy się z postacią doktora Koziełły. Początkowo zapowiadano, że bohater nie zostanie uśmiercony, a jego postać będzie wspominana w dialogach przez innych, ale ostatnio pojawia się coraz więcej głosów, że wizja producentów uległa zmianie i serialowy doktor Koziełło umrze.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Ona (gość)

  Mogli dać innego aktora do dubbingu. Pręgowski ma strasznie charakterystyczny głos. Od razu wiedziałam, że to on i wyszło bardzo nienaturalnie :( I też uważam, że nie powinni go uśmiercać, tylko wybrać kogoś nowego, bo Koziełło to świetna postać.

  22.09.2020 22:20
 • s.a.d. (gość)

  Powinni dać nowego aktora. A w ogóle to R.I.P.

  16.09.2020 16:54
 • Anonim (gość)

  🤦‍♀️

  16.09.2020 10:11

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×