„Klan”. Tomasz Stockinger kiedyś i dziś. Zobacz, jak zmieniał się serialowy Paweł Lubicz. Do aktora wzdychały pokolenia kobiet!

Tomasz Stockinger to aktor, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Serialowy Paweł Lubicz rozkochał w sobie kilka pokoleń kobiet! Zobacz, jak zmieniał się aktor, który pojawił się w wielu filmach i stworzył dziesiątki teatralnych kreacji. W galerii publikujemy wyjątkowe zdjęcia!

Multimedia

Tomasz Stockinger na starych zdjęciach. Wzdychały do niego pokolenia kobiet!

Tomasz Stockinger to urodzony 23 lutego 1955 r. w Warszawie polski aktor teatralny i filmowy, a także prezenter telewizyjny. W młodości był koszykarzem - grał dla klubu Polonia Warszawa, ale swoje życie związał z aktorstwem - nie powinno to jednak dziwić, mając na uwadze fakt,że jest synem aktora Andrzeja Stockingera i piosenkarki Barbary de domo Gospodarczyk, w końcu lat 40. występującej w zespole „Siostry Triola”.

Wielu zachwyca się jej urodą, ale niewielu wie, ile przeszła! Tak się zmieniałaZobacz więcej

Tomasz Stockinger - kariera, osiągnięcia

Debiutował rolą boya hotelowego w serialu „Życie na gorąco”, pojawiając się kolejno w takich serialach, jak „Dom” (1980, 1982, 1996–1997, 2000), „Pogranicze w ogniu” (1991), „Zespół adwokacki” (1993–1994), „Matki, żony i kochanki” (1995, 1998) czy „Przepis na życie” (2011–2012). Jednak najważniejsza rola pojawiła się w 1997 r. i to z nią jest najmocniej identyfikowany. Mowa rzecz jasna o postaci Pawła Lubicza w serialu „Klan”, mającym już dziś status wręcz kultowego.

Stockinger jednak jest aktorem mającym w dorobku zawodowym znacznie więcej, niż kilka seriali. Na wielkim ekranie debiutował zresztą w 1979 r. rolą Bogdana Majera w filmie Zbigniewa Kuźmińskiego „Sto koni do stu brzegów”. Wcielał się również m.in. w postać hrabiego Leszka Czyńskiego w „Znachorze” (1981), Adama Derenia w „Lata dwudzieste... lata trzydzieste...” (1983), starościca Piotra Wolskiego w „Rycerzach i rabusiach” (1984) i detektywa hotelowego Gunnara w polsko-estońsko-rosyjskim horrorze „Łza księcia ciemności” (1992). Ma na swoim również spory dorobek teatralny - w 1981 wcielił się w postać Cezarego Baryki w wystawianym przez Teatr Telewizji spektaklu „Przedwiośnie” w reżyserii Wojciecha Solarza. Ma także na koncie współpracę z warszawskimi teatrami takimi jak Kwadrat, Teatr Dramatyczny, Na Woli, Syrena, Komedia i Roma. Jego głos jest doskonale znany najmłodszym widzom - podkładał głos pod liczne bajki, w tym m.in. „Zakochanego kundla” czy w „Pocahontas”.

Zagrał w kultowych filmach.... i porzucił aktorstwo. Publikujemy stare zdjęciaZobacz więcej

Tomasz Stockinger - życie prywatne

Tomasz Stockinger przez 20 lat tworzył zgodne małżeństwo z żoną Jolantą, jednak na pewnym etapie życia para postanowiła się rozstać. Aktor ma syna Roberta (ur. 1990 r.) i dwoje wnuków - Oliwię (ur. 2017 r.) i Adama (ur. 2021 r.). W ostatnim czasie w mediach pojawiła się informacja, że aktor rozstał się ze swoją ostatnią partnerką, Katarzyną.

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×