"Kogel-mogel". Katarzyna Łaniewska nie żyje! Filmowa mama Kasi Solskiej miała 87 lat

Redakcja Telemagazyn
Redakcja Telemagazyn
Zmarła Katarzyna Łaniewska, filmowa mama Kasi Solskiej z kultowej polskiej komedii "Kogel-mogel". Tragiczna wiadomość obiegła media w poniedziałek, 7 grudnia. Katarzyna Łaniewska miała 87 lat.fot. Karina Szymczuk/MTL Maxfilm
Zmarła Katarzyna Łaniewska, filmowa mama Kasi Solskiej z kultowej polskiej komedii "Kogel-mogel". Tragiczna wiadomość obiegła media w poniedziałek, 7 grudnia. Katarzyna Łaniewska miała 87 lat.fot. Karina Szymczuk/MTL Maxfilm
Zmarła Katarzyna Łaniewska, filmowa mama Kasi Solskiej z kultowej polskiej komedii "Kogel-mogel". Tragiczna wiadomość obiegła media w poniedziałek, 7 grudnia. Katarzyna Łaniewska miała 87 lat. Co było przyczyną śmierci aktorki?

Katarzyna Łaniewska nie żyje. Informację o śmierci aktorki przekazała w poniedziałek (7.12) za pośrednictwem mediów społecznościowych rzeczniczka prasowa partii Prawo i Sprawiedliwość, Anita Czerwińska.

Z wielkim żalem i smutkiem żegnamy Katarzynę Łaniewską. Droga Pani Kasiu, dziękujemy za wszystko - napisała rzeczniczka PiS na Twitterze.

Katarzyna Łaniewska miała 87 lat. Była znana m.in. z roli mamy Kasi Solskiej z filmu "Kogel-mogel" oraz serialu "Plebania", w którym wcielała się w postać Józefiny Lasek, gospodyni proboszcza. Oprócz aktorstwa zajmowała się również działalnością polityczną. W czasie studiów należała do socjalistycznej organizacji młodzieżowej ZMP, należała również do PZPR. Pod koniec lat siedemdziesiątych związała się z opozycją antykomunistyczną. Współpracowała z ks. Jerzym Popiełuszką.

Katarzyna Łaniewska zmarła 7 grudnia 2020 w Łodzi. Przyczyny śmierci aktorki nie są na razie znane. Latem 2020 roku media rozpisywały się jednak o problemach zdrowotnych aktorki. Gwiazda "Kogla-Mogla" zmagała się ze zwyrodnieniem plamki żółtej w oku. -I cóż zrobić. Mam 87 lat... Nie rozpaczam, bo wiem, że Pan Bóg ma dla mnie taki plan. Przyjmuję to z pokorą i cieszę się, że mimo choroby wciąż mogę pracować - mówiła jeszcze niedawno w rozmowie z "Super Expressem".

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn