„Korona Królów. Jagiellonowie" odcinek 16. Legat papieski jest coraz mniej przychylny Koronie. Królowa Anna podejrzewa, że to sprawka Krzyżaków [STRESZCZENIE ODCINKA]

„Korona Królów. Jagiellonowie" odcinek 16. - Na jesieni 1403 odbywa się wizyta legata papieskiego, coraz mniej przychylnego Koronie i Litwie. Królowa Anna podejrzewa, że stoją za tym Krzyżacy. By znaleźć dowody przekupstwa, na Wawelu wybucha mały pożar.

Multimedia

Korona królów. Jagiellonowie” od poniedziałku do środy o godz. 20:30 w TVP1

Wizyta papieskiego legata. Jesień/zima 1403. Legat papieski (Andrzej Słabiak) jest coraz mniej przychylny Koronie i Litwie. Jego sekretarz i królowa Anna (Milena Staszuk) podejrzewają, że stoją za tym Krzyżacy. Aby znaleźć dowody przekupstwa, na Wawelu wybucha mały pożar. Legat przyznaje się Mikołajowi Trąbie (Radosław Pazura), że dostał palec św. Wojciecha.

Zofia wraz ze Zbyszkiem i małymi bliźniętami zostaje wywieziona do ZSRR! Rozpoczyna się walka o życieZobacz więcej

Według królewskiego spowiednika to fałszywa relikwia. I legat zmienia swą opinię na temat chrześcijaństwa na Litwie. W Wilnie Jagiełło (Sebastian Skoczeń) daje kolejną szansę swemu bratu Świdrygielle (Michał Chruściel). Saule (Agata Pieszko) próbuje otruć Wielkiego Księcia, ale przeszkadza jej w tym Gwido (Marcin Lewandowski).

Streszczenia odcinków oraz najnowsze zdjęcia z serialu znajdziesz w galerii

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×