"Korona królów". Ruszyły zdjęcia do 2. sezonu telenoweli historycznej! Wiemy, kto zagra króla Kazimierza! [WIDEO+ZDJĘCIA]

Drugi sezon „Korony królów” już powstaje! Historia króla Kazimierza Wielkiego, w którego postać wcieli się, w związku z przeskokiem czasowym pomiędzy sezonami, nowy aktor, zostanie rozszerzona o opowieść o losach drugiego niezwykłego Piasta – Bolka II Małego. Sprawdź, kto wcieli się w postać króla Kazimierza w 2. sezonie "Korony królów".

Multimedia

Dwór wawelski i dwór świdnicki będą się splatać, by dopełnić i oddać, jak najszerzej historię Polski. Twórcy serialu sięgną zarówno do wydarzeń, których kulisy nie są znane szerokiej widowni, jak i do faktów, które każdy z widzów pamięta ze szkoły. Sympatycy telenoweli dowiedzą się m.in.: jak doszło do podpisania z Krzyżakami pokoju w Kaliszu, jaka historia kryje się za zdobyciem Wschowy, co spowodowało konflikt Bolka z Janem Luksemburskim, na czym polegała rozpaczliwa walka o wygraną w wojnie polsko-czeskiej oraz czy Kazimierz był rozczarowany brakiem syna.

Marta Bryła odchodzi z serialu! Co dalej z postacią królowej Aldony Anny Giedyminówny? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Atrakcją dla widzów będą również niezwykłe losy królowej Elżbiety Węgierskiej – siostry Kazimierza Wielkiego, która w daremnej walce o życie syna, ruszy z wyprawą do Rzymu i Neapolu. Wdowa, matka królów, kobieta na szczycie, a jednocześnie bardzo samotna.

Mamy nadzieję, że poznawanie losów tej niezwykłej piastowskiej trójki – Kazimierza Wielkiego, Bolka II Małego, Elżbiety Węgierskiej będzie przyjemnością dla widza. Chcemy, aby drugi sezon „Korony królów” podtrzymał zainteresowanie historią, zachęcamy do szukania ciekawostek o młodszym bracie Bolka – Henryku, o bitwach, układach małżeńskich i dramatycznych wyborach. Zapraszamy przed telewizory już we wrześniu – mówią twórcy serialu.

W 2. sezonie "Korony królów" w postać Kazimierza Wielkiego wcieli się Andrzej Hausner. Co o nim wiemy?

Andrzej Hausner Ur. 18 maja 1981 r. w Katowicach. W 2004 roku ukończył Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. 03.12.2004 na scenie Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera w Warszawie odbył się jego Debiut teatralny w roli Saszy w "Letnikach" Maksyma Gorkiego w reż. Grzegorza Wiśniewskiego Aktor znany jest z ról w serialach: „M, jak miłość”, „Na dobre i na złe, „Ojciec Mateusz”, „Egzamin z życia” i „Na Wspólnej”. Znany również z dubbingu takich produkcji kinowych jak: „Więzień labiryntu”, „Madagaskar 3”, „Bardzo fajny Gigant”, „Jack, pogromca olbrzymów”.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • gosc (gość)

    jak dla mnie to chore trzeba bylo go ucharakteryzowac a nie inny aktor ten wogole nie pasuje na krola tamten mial to cos wszystkie za nim szalaly na dworze a ten jak chce miec syna :)))) dla mnie juz koniec ogladania serialu

    18.09.2018 16:34
  • don_kihot (gość)

    ... to mamy tak słabych charakteryzatorów i wizarzystów, że w 2 sezonie trzeba było zmienić aktora grającego króla Kazimierza?? - chora paranoja...

    21.08.2018 18:16

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×