"Królestwo kobiet". Krystyna Janda pożegnała kolejną bliską osobę. Nie żyje Jerzy Maria Karwowski

To trudny czas dla Krystyny Jandy. W ciągu kilku dni pożegnała dwóch przyjaciół. Najpierw zmarł Piotr Machalica, później Jerzy Maria Karwowski - reżyser i wieloletni członek fundacji Krystyny Jandy.

Multimedia

Jerzy Maria Karwowski nie żyje

Minęło zaledwie kilka dni od śmierci Piotra Machalicy, z którym Krystyna Janda przez wiele lat współpracowała, a aktorka pożegnała kolejnego przyjaciela. O śmierci Jerzego Karwowskiego poinformowała zamieszczając wpis na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Umarł Jerzy Maria Karwowski (pierwszy z lewej), nasz wielki Przyjaciel, członek zarządu naszej fundacji, ktoś ważny i najbliższy. Na tym zdjęciu świętujemy u Jurka w mieszkaniu powstanie Och- Teatru. Stoją od prawej Ernest Jędrzejewski, Małgosia Markiewicz, Janusz Jaworski, siedzimy ja i Maria Seweryn i szczęśliwy, uśmiechnięty Jurek. Cześć Jego pamięci.

Jerzy Karwowski z kinem związał się w 1960 roku, asystując Marianowi Ussorowskiemu przy realizacji dokumentu "Szkoła morska". Później był asystentem reżysera podczas prac na planie kilku odcinków serialu "Czterej pancerni i pies". Współpracował także m.in. z Kazimierzem Kutzem przy filmie "Sól ziemi czarnej" oraz z Andrzejem Wajdą przy "Niewinnych czarodziejach".

Piotr Machalica nie żyje. Krystyna Janda napisała wzruszające pożegnanieZobacz więcej

Od 2004 roku Karwowski był członkiem Rady Fundacji Krystyny Jandy na rzecz Kultury. Zmarł w wieku 95 lat.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • B B BbB V z. Zb z bbb z bb vzkzkn (gość)

    Hr bbb r km nnnb ma HB rbhsnkhb HB Mn Lee Lee i ul Brbhzb Hzkr mb hn Mn HB mb bhkzn HB zb z na kz mz

    18.12.2020 14:41

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×