"Kuchenne rewolucje". Nie żyje Mirosław Bem. Magda Gessler przeprowadziła w jego lokalu rewolucję, potem wycofała rekomendację i złożyła pozew

Magdalena Bohdanowicz
Magdalena Bohdanowicz
fot.lukasz capar/ glos pomorza/ polska press
fot.lukasz capar/ glos pomorza/ polska press
Media obiegła smutna wieść - zmarł łebski restaurator, Mirosław Bem. Był przedsiębiorcą i właścicielem lokalu "Łebska Chata". Dał się poznać szerszej publiczności za sprawą programu Magdy Gessler "Kuchenne rewolucje". Choć początkowo rewolucja poszła dobrze, w późniejszym czasie Bem popadł w konflikt z Magdą Gessler.

Nie żyje Mirosław Bem. Magda Gessler przeprowadziła w jego lokalu rewolucję

Mirosław Bem był przedsiębiorcą i właścicielem restauracji "Łebska Chata" w Łebie. O jego śmierci poinformował portal lebork24.info. W 2013 r. Magda Gessler pojawiła się wraz z ekipą "Kuchennych rewolucji", aby przeprowadzić metamorfozę lokalu i zachęcić do niego gości.

Zmarł uczestnik "Kuchennych rewolucji". Mirosław Bem prowadził "Łebską Chatę"

Początkowo wszystko zmierzało ku dobremu - rewolucja się powiodła, a gdy Gessler wróciła po jakimś czasie do lokalu, utwierdziła się w przekonaniu, że załoga stara się zachować najwyższy poziom. Niestety - po jakimś czasie prosperity zaczęły się kłopoty. Zaczęło się od skarg klientów, niezadowolonych z poziomu serwowanego jedzenia. Na fali popularności uczestnik zamówił banery reklamowe i ulotki, w których widniało zdanie "Magda Gessler poleca...". Ulotki i banery pozostały nawet gdy sama Gessler wycofała swoją rekomendację. To stało się zarzewiem sądowego konfliktu między właścicielem "Łebskiej Chaty" a Magdą Gessler.

Używanie mojego nazwiska, przez tę restaurację, niezależnie od kontekstu, od marca 2014 r. jest nielegalne. Absolutnie nie podpisuję się pod tym, co tam się dzieje. Jeśli ktoś chce się tam wybrać, to ostrzegam, że robi to na własną odpowiedzialność. Tego typu nadużycia, niestety, zdarzają się, za każdym razem. Zajmuje się nimi moje biuro prawne. Procesy potrafią trwać, a ja nie mam na to wpływu - pisała wówczas sama zainteresowana.

Mirosław Bem i Magda Gessler. Konflikt uczestnika z gwiazdą

Pozew restauratorki, w którym żądała od właściciela restauracji 100 tys. zł., wpłynął do Sądu Okręgowego w Słupsku. Gwiazda wygrała sprawę w 2019 r., a Bem miał zapłacić 20 tys. zł i ponadto publicznie przeprosić Gessler na portalu Facebook oraz na banerze swojej restauracji. W 2022 r. spłonęła restauracja "Łebska Chata".

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dni Lawinowo-Skiturowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn