"Leśniczówka". Krzysztof Globisz walczy ze skutkami udaru. Zobaczcie, jak dzisiaj wygląda słynny aktor! W jakiej jest formie?

Krzysztof Globisz to jeden z najwybitniejszych polskich aktorów. Trudno sobie wyobrazić współczesny polski teatr i kino bez tego aktora. Niestety, w lipcu 2014 roku Krzysztof Globisz przeszedł udar mózgu, w wyniku którego doznał częściowego paraliżu oraz afazji, czyli utraty zdolności mowy. Od tego czasu słynny aktor walczy o zdrowie. Zobaczcie, jak wygląda dzisiaj! W jakiej jest formie?

Multimedia

Krzysztof Globisz walczy ze skutkami udaru. Zobaczcie, jak dzisiaj wygląda słynny aktor! W jakiej jest formie?

Krzysztof Globisz to postać, której przedstawiać nie trzeba. W polskim kinie i teatrze obecny jest od lat. To właśnie on dał widzom charyzmatyczne role w takich filmach jak chociażby "Krótki film o zabijaniu", "Balanga", "To ja, złodziej", "Ożenek", "Superprodukcja", "Anioł w Krakowie", "Tak czy nie?", "Oficer", "Egzamin z życia", "Odwróceni", "Czas honoru" czy ostatnio "Leśniczówka".

W 1980 roku Krzysztof Globisz ukończył Wydział Aktorski PWST w Krakowie i niemal natychmiastowo zaliczył profesjonalny debiut na scenie, w spektaklu "Ameryka" w reżyserii Jerzego Grzegorzewskiego na scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu. Na moment związał się z tym teatrem, jednak już we wrześniu 1981 roku znalazł się w zespole Teatru Starego w Krakowie, w którym jest do dzisiaj! Teraz nie sposób wymienić wszystkich ról, za które został doceniony i nagrodzony Krzysztof Globisz.

Aleksandra została mamą! Była kandydatka Stanisława pochwaliła się swoim nowonarodzonym synkiem!Zobacz więcej

Niestety, dramat aktora rozpoczął się w lipcu 2014 roku, gdy przeszedł udar mózgu, w wyniku którego doznał częściowego paraliżu oraz afazji, czyli utraty zdolności mowy. Wielu wówczas załamywało ręce, jednak Krzysztof Globisz podjął walkę o swoje zdrowie. Mając problemy z mową, wziął udział w spektaklu "Wieloryb The Globe", który wręcz zahipnotyzował publiczność. Tym sposobem Globisz udowodnił, że walczy o siebie! Dodatkowo, w produkcji jest film "Prawdziwe życie aniołów", w którym Artur Więcek "Baron" opowiada historię... aktora, który przeszedł nagły i rozległy udar. W roli głównej - Krzysztof Globisz. Wątki biograficzne będą więcej niż oczywiste, ale ten film można potraktować również jako terapię dla aktora, który przez całe lata był oparciem dla studentów aktorstwa, którzy stale go uwielbiają!

W jakiej formie dzisiaj jest Krzysztof Globisz? W ubiegłym roku pojawiły się informacje, że jego stan się pogorszył, jednak był to fake news, który Anna Dymna szybko zdementowała. Słynna aktorka, na którą wówczas powoływały się media plotkarskie, powiedziała:

Z nikim o Krzysiu nie rozmawiałam. Żadnemu dziennikarzowi nie mówiłam, że czuje się on gorzej. Bo tak nie jest. Nie mam żadnego prawa wypowiadać się na temat zdrowia Krzysztofa. Nie jestem lekarzem, nie jestem jego żoną.

Pogrzeb Jerzego Treli. Ostatnie pożegnanie wybitnego aktora. Wśród żałobników Jerzy Stuhr, Anna Dymna i Tomasz KarolakZobacz więcej

Teraz, po długiej przerwie, Krzysztof Globisz pokazał się publicznie. Pojawił się na pogrzebie Jerzego Treli. Patrząc na nowe zdjęcia Krzysztofa Globisza, można wywnioskować, że aktor czuje się coraz lepiej! Zresztą, trudno go nie podziwiać za walkę o zdrowie! Oby tak dalej!

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×