„Sny pełne dymu”. Krzysztof Globisz przeszedł udar, ale nie poddał się. Zobaczcie, jak dzisiaj wygląda słynny aktor! Jest w świetnej formie

Krzysztof Połaski
Krzysztof Połaski
Krzysztof Globisz to jeden z najwybitniejszych polskich aktorów. Trudno sobie wyobrazić współczesny polski teatr i kino bez tego aktora. Niestety, w lipcu 2014 roku Krzysztof Globisz przeszedł udar mózgu, w wyniku którego doznał częściowego paraliżu oraz afazji, czyli utraty zdolności mowy. Od tego czasu słynny aktor walczy o zdrowie. Zobaczcie, jak wygląda dzisiaj! W jakiej jest formie?
Krzysztof Globisz to jeden z najwybitniejszych polskich aktorów. Trudno sobie wyobrazić współczesny polski teatr i kino bez tego aktora. Niestety, w lipcu 2014 roku Krzysztof Globisz przeszedł udar mózgu, w wyniku którego doznał częściowego paraliżu oraz afazji, czyli utraty zdolności mowy. Od tego czasu słynny aktor walczy o zdrowie. Zobaczcie, jak wygląda dzisiaj! W jakiej jest formie? AKPA
Powiedzieć, że Krzysztof Globisz to jeden z najwybitniejszych polskich aktorów, to jak nic nie powiedzieć. Trudno sobie wyobrazić współczesny polski teatr i kino bez niego. Niestety - w lipcu 2014 roku Krzysztof Globisz przeszedł udar mózgu, w wyniku którego doznał częściowego paraliżu oraz afazji, czyli utraty zdolności mowy. To go jednak nie załamało i podjął walkę o zdrowie. Zobaczcie, jak wygląda dzisiaj!

Krzysztof Globisz walczy ze skutkami udaru. Zobaczcie, jak dzisiaj wygląda słynny aktor! W jakiej jest formie?

Krzysztof Globisz to postać, której przedstawiać nie trzeba. W polskim kinie i teatrze obecny jest od lat. To właśnie on dał widzom charyzmatyczne role w takich filmach jak chociażby „Krótki film o zabijaniu", „Balanga", „To ja, złodziej", „Ożenek", „Superprodukcja", „Anioł w Krakowie", „Tak czy nie?", „Oficer", „Egzamin z życia", „Odwróceni", „Czas honoru" czy „Leśniczówka".

W 1980 roku Krzysztof Globisz ukończył Wydział Aktorski PWST w Krakowie i niemal natychmiastowo zaliczył profesjonalny debiut na scenie, w spektaklu „Ameryka" w reżyserii Jerzego Grzegorzewskiego na scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu. Na moment związał się z tym teatrem, jednak już we wrześniu 1981 roku znalazł się w zespole Teatru Starego w Krakowie, w którym jest do dzisiaj! Teraz nie sposób wymienić wszystkich ról, za które został doceniony i nagrodzony Krzysztof Globisz.

Niestety, dramat aktora rozpoczął się w lipcu 2014 roku, gdy przeszedł udar mózgu, w wyniku którego doznał częściowego paraliżu oraz afazji, czyli utraty zdolności mowy. Wielu wówczas załamywało ręce, jednak Krzysztof Globisz podjął walkę o swoje zdrowie. Mając problemy z mową, wziął udział w spektaklu „Wieloryb The Globe", który wręcz zahipnotyzował publiczność. Tym sposobem Globisz udowodnił, że walczy o siebie! Powstał także film "Prawdziwe życie aniołów", w którym Artur Więcek „Baron" opowiada historię... aktora, który przeszedł nagły i rozległy udar. W roli głównej - Krzysztof Globisz. Wątki biograficzne będą więcej niż oczywiste, ale ten film można potraktować również jako terapię dla aktora, który przez całe lata był oparciem dla studentów aktorstwa, którzy stale go uwielbiają!

W jakiej formie dzisiaj jest Krzysztof Globisz? W ubiegłym roku pojawiły się informacje, że jego stan się pogorszył, jednak był to fake news, który Anna Dymna szybko zdementowała. Słynna aktorka, na którą wówczas powoływały się media plotkarskie, powiedziała:

Z nikim o Krzysiu nie rozmawiałam. Żadnemu dziennikarzowi nie mówiłam, że czuje się on gorzej. Bo tak nie jest. Nie mam żadnego prawa wypowiadać się na temat zdrowia Krzysztofa. Nie jestem lekarzem, nie jestem jego żoną.

Po długiej przerwie, Krzysztof Globisz zaczął pokazywać się publicznie, a także wrócił do świata filmów i kręci kolejne. Jeden z najnowszych walczy o Złotego Lwa w Gdyni podczas 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych! Patrząc na nowe zdjęcia Krzysztofa Globisza, można wywnioskować, że aktor czuje się coraz lepiej! Zresztą, trudno go nie podziwiać za walkę o zdrowie! Oby tak dalej!

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dni Lawinowo-Skiturowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn