"Lokatorka". Małgorzata Opczowska, Robert El Gendy i Karolina Pajączkowska na premierze filmu ku pamięci Jolanty Brzeskiej! Kto jeszcze się pojawił?

Krzysztof Połaski
Krzysztof Połaski
fot. Krystian Dobuszyński / Polska Press
fot. Krystian Dobuszyński / Polska Press
Za nami galowa premiera filmu "Lokatorka", który został zainspirowany prawdziwą historią zamordowanej Jolanty Brzeskiej, społecznej działaczki walczącej o prawa lokatorów z mafią reprywatyzacyjną. Na premierze filmu nie mogło zabraknąć córki Jolanty Brzeskiej, Magdaleny. Zobaczcie, kto pojawił się na czerwonym dywanie.

W poniedziałek, 29 listopada 2021 roku, w warszawskim Cinema City Sadyba odbyła się uroczysta premiera "Lokatorki" w reżyserii Michała Otłowskiego. Film jest zainspirowany prawdziwą historią – tragiczną śmiercią działaczki lokatorskiej Jolanty Brzeskiej. Morderstwo, za które do tej pory nikt nie poniósł kary, wstrząsnęło polską opinią publiczną i nagłośniło reprywatyzacyjne nadużycia.

Na premierze nie mogło zabraknąć więc działaczy, którzy od lat domagają się sprawiedliwości dla kobiety, która za walkę o prawa lokatorów poniosła najwyższą cenę. Aktywiści pozowali na presswallu z transparentami poświęconymi Brzeskiej. Na uroczystej premierze pojawiła się również córka tragicznie zmarłej – Magdalena, która od początku angażowała się w projekt "Lokatorki" dostarczając twórcom niezbędnych informacji i wspierając ich na każdym etapie powstawania produkcji.

Magdalena Brzeska ze sceny podziękowała osobom, które wspierały ją przez lata walki o sprawiedliwość dla matki, a także twórcom oraz ekipie "Lokatorki":

Podczas projekcji płakałam. Widziałam swoje życie, widziałam swoją mamę i jej emocje. Mam nadzieję, ze dzięki temu filmowi ktoś zobaczy, że po drugiej stronie jest człowiek – nie tylko jakaś kamienica, nie tylko metry kwadratowe, które można sprzedać, tak jak na Nabielaka – za milion złotych. Tyle warte było życie mojej mamy – powiedziała ze sceny.

Powstało mocne i wstrząsające kino, które połączy wielu ludzi w Polsce. To film dla tych, którzy są wrażliwi na drugiego człowieka, ponad podziałami – mówił Mateusz Matyszkowicz, przedstawiciel TVP, współproducenta filmu. Reżyser, Michał Otłowski, podziękował ze sceny wielkiemu nieobecnemu premiery – Jackowi Mateckiemu – autorowi oryginalnej wersji scenariusza, który zmarł we wrześniu tego roku. Postaci tego filmu to nie wytwór wyobraźni twórców, ale ludzie z krwi i kości, których ten proceder dotknął osobiście – podkreślił reżyser.

Na czerwonym dywanie, obok reżysera, pozowały gwiazdy produkcji: Sławomira Łozińska, Irena Melcer, Barbara Jonak, Tomasz Sapryk, Maria Mamona i Sylwia Juszczak-Krawczyk. Wśród gości pojawiło się liczne grono działaczy społecznych oraz przedstawicieli świata mediów i show-biznesu, między innymi: Joanna Kulig, Mikołaj Krawczyk, Karolina Pajączkowska, Agata Załęcka, Agnieszka Kawiorska, Małgorzata Opczowska, Robert El Gendy, Julia Chatys i wielu innych. Uroczystość poprowadził Łukasz Maciejewski. "Lokatorka" pojawi się na ekranach kin już 3 grudnia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn