"Londyn w ogniu" od dzisiaj w kinach [ZDJĘCIA+WIDEO]

Krzysztof Połaski
Krzysztof Połaski
fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
Gerard Butler po raz kolejny ratuje prezydenta USA. Tym razem w Londynie. Położona nad Tamizą stolica Wielkiej Brytanii przeżyje prawdziwe oblężenie. Zniszczone zostaną najbardziej charakterystyczne budynki w mieście. Spłonie Big Ben, Opactwo Westminsterskie legnie w gruzach, najważniejsze mosty zostają wysadzone. Czy Mike’owi Banningowi uda się powstrzymać terrorystów? "Londyn w ogniu" od dziś na ekranach kin.

„Londyn w ogniu” miał być filmem jeszcze bardziej wybuchowym niż jego poprzednik, z akcją rozgrywającą się w różnych rejonach świata, ekipa produkcyjna stanęła więc przed wyzwaniem znalezienia lokacji, które pomogłyby zrealizować wszystkie ambitne założenia projektu. Ekipę „Londynu w ogniu” z wielką radością powitały Indie, a dokładniej rzecz biorąc miasto Dźajpur, stolica stanu Radżastan, nazywana często „Różowym Miastem”. Właśnie tam nakręcono sceny tragicznie zakończonego wesela córki Barkawiego, w filmie rozgrywające się w Pakistanie.

Zdjęcia do „Londynu w ogniu” powstawały również w Bułgarii, w Nu Boyana Studios, największym studiu produkcyjnym w Europie Wschodniej, którego współwłaścicielem jest Millennium Films. Wyprodukowali m.in. takie hity jak „300”, „Czarna Dalia” czy „Niezniszczalni 3”. Położone w Sofii Nu Boyana, posłużyło filmowcom zarówno wyciszonymi halami zdjęciowymi, jak i ciekawymi plenerami, które udawały angielskie tereny. Co więcej, to właśnie w tym studiu zbudowano replikę majestatycznej londyńskiej Katedry św. Pawła z 1710 roku, w której odbywa się filmowy pogrzeb zmarłego brytyjskiego premiera.

W przestronnych halach zdjęciowych Nu Boyana ekipa scenograficzna zamieniła puste przestrzenie na typowo brytyjskie drogi i ulice angielskiej stolicy, odtwarzając między innymi słynne Soho, a także Mayfair oraz fragmenty wschodniego Londynu. W Hali nr 1 zbudowano dodatkowo wnętrza prezydenckiego samolotu Air Force One, a w Hali 11 powstał „Ul”, betonowy bunkier należący do Kamrana Barkawiego. Warto również nadmienić, iż Hala 12 posłużyła ekipie do odtworzenia wnętrz Gabinetu Owalnego, w którym prezydent Asher po raz pierwszy dowiaduje się o przedwczesnej śmierci brytyjskiego premiera. Zbudowano tam również specjalną kryjówkę MI6.

Ekipa „Londynu w ogniu” nie mogła nie zatrzymać się na jakiś czas w Anglii – producenci wybrali w tym celu najsłynniejsze brytyjskie studio Pinewood. Słynna Hala L posłużyła scenografowi Joelowi Collinsowi i jego ekipie do zbudowania wnętrza waszyngtońskiego pokoju sztabu kryzysowego, w którym wiceprezydent Trumbull i jego doradcy podejmują nierówną walkę z czasem.

"LONDYN W OGNIU" W KINACH

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn