Łukasz Nowicki żegna ojca, Jana Nowickiego i informuje kiedy pogrzeb. Jego słowa rozdzierają serce! „Tylko grawitacja trzymała mnie przy ziemi”

Magdalena Bohdanowicz
Magdalena Bohdanowicz
Śmierć Jana Nowickiego, cenionego wybitnego aktora zasmuciła cały świat kultury. Nic nie może się jednak równać z bólem, który po śmierci aktora odczuwają jego najbliżsi. Łukasz Nowicki, syn Jana Nowickiego, aktor i prowadzący programy„Pytanie na śniadanie” i „Postaw na milion” we wzruszających słowach pożegnał swojego tatę.

Jan Nowicki nie żyje. Ceniony aktor miał 83 lata

„Odszedł jeden z najwybitniejszych, polskich aktorów, ikona teatru i filmu. Za wcześnie...” - napisano na stronie Związku Artystów Scen Polskich. Jan Nowicki zmarł 7 grudnia 2022 roku wieku 83 lat. Wybitny aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, reżyser teatralny, pedagog, felietonista, pisarz oraz poeta był ojcem Łukasza Nowickiego, aktora i prowadzącego programów „Pytanie na śniadanie” i „Postaw na milion”.

Łukasz Nowicki we wzruszających słowach pożegnał swojego ojca, publikując w mediach społecznościowych fotografię i opis. Trudno się nie wzruszyć, czytając słowa Nowickiego.

„Możemy nie gadać często, możemy długo się nie widzieć ,Ale świadomość że gdzieś tam jesteś jest dla mnie jak grawitacja. Pionizuje, nadaje sens tej dziwnej układance jaką jest życie”. Przepraszam że cytuje sam siebie. To fragment z ostatniej strony książki Ojca „ Moje Psie Myśli”. Może to nieskromne , ale tak jest łatwiej. Wczoraj utraciłem ten pion - napisał Nowicki. - Gdy rankiem Olga przekazała mi wiadomość o śmierci Taty długo siedziałem na kancie łóżka w hotelu , próbując odzyskać równowagę . Tylko grawitacja trzymała mnie przy ziemi….zastygłem

[istagram]https://www.instagram.com/p/Cl6SC3FoDy3/[/istagram]

Jan Nowicki - kim był

Jan Nowicki zagrał niemal 200 ról w filmach, wystąpił m.in. w „Wielkim Szu”, „Magnacie” i „Sanatorium pod Klepsydrą”. Przez ponad 30 lat był aktorem Starego Teatru w Krakowie, gdzie stworzył niezapomniane kreacje, które przeszły do historii polskiego teatru. Na ekranie Jan Nowicki zadebiutował w 1963 roku. Wspaniały gawędziarz, król życia, najprawdziwszy św. Mikołaj, obdarzony urokiem osobistym i niezwykłym, głębokim głosem, który przyciągał jak magnes.

Pogrzeb Jana Nowickiego

Jak poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych Łukasz Nowicki, syn zmarłego, uroczystości pogrzebowe nastąpią całkiem niedługo.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę 14 grudnia w Kowalu. O godz.13.00 Nabożeństwo żałobne w Kościele Parafialnym po którym nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego na cmentarzu - przekazał Nowicki w poście.

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

od 12 lat
Wideo

Stellan Skarsgård o filmie Diuna: Część 2

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn