Łukasz Nowicki żegna ojca, Jana Nowickiego i informuje kiedy pogrzeb. Jego słowa rozdzierają serce! „Tylko grawitacja trzymała mnie przy ziemi”

Śmierć Jana Nowickiego, cenionego wybitnego aktora zasmuciła cały świat kultury. Nic nie może się jednak równać z bólem, który po śmierci aktora odczuwają jego najbliżsi. Łukasz Nowicki, syn Jana Nowickiego, aktor i prowadzący programy„Pytanie na śniadanie” i „Postaw na milion” we wzruszających słowach pożegnał swojego tatę.

Multimedia

Jan Nowicki nie żyje. Ceniony aktor miał 83 lata

„Odszedł jeden z najwybitniejszych, polskich aktorów, ikona teatru i filmu. Za wcześnie...” - napisano na stronie Związku Artystów Scen Polskich. Jan Nowicki zmarł 7 grudnia 2022 roku wieku 83 lat. Wybitny aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, reżyser teatralny, pedagog, felietonista, pisarz oraz poeta był ojcem Łukasza Nowickiego, aktora i prowadzącego programów „Pytanie na śniadanie” i „Postaw na milion”.

Nie żyje Jan Nowicki. Ceniony aktor miał 83 lataZobacz więcej

Łukasz Nowicki we wzruszających słowach pożegnał swojego ojca, publikując w mediach społecznościowych fotografię i opis. Trudno się nie wzruszyć, czytając słowa Nowickiego.

„Możemy nie gadać często, możemy długo się nie widzieć ,Ale świadomość że gdzieś tam jesteś jest dla mnie jak grawitacja. Pionizuje, nadaje sens tej dziwnej układance jaką jest życie”. Przepraszam że cytuje sam siebie. To fragment z ostatniej strony książki Ojca „ Moje Psie Myśli”. Może to nieskromne , ale tak jest łatwiej. Wczoraj utraciłem ten pion - napisał Nowicki. - Gdy rankiem Olga przekazała mi wiadomość o śmierci Taty długo siedziałem na kancie łóżka w hotelu , próbując odzyskać równowagę . Tylko grawitacja trzymała mnie przy ziemi….zastygłem

Halina Mlynkova żegna Jana Nowickiego w poruszającym wpisie. „Ach Tato. Dziękuję za te wszystkie lata pięknej relacji”Zobacz więcej

Jan Nowicki - kim był

Jan Nowicki zagrał niemal 200 ról w filmach, wystąpił m.in. w „Wielkim Szu”, „Magnacie” i „Sanatorium pod Klepsydrą”. Przez ponad 30 lat był aktorem Starego Teatru w Krakowie, gdzie stworzył niezapomniane kreacje, które przeszły do historii polskiego teatru. Na ekranie Jan Nowicki zadebiutował w 1963 roku. Wspaniały gawędziarz, król życia, najprawdziwszy św. Mikołaj, obdarzony urokiem osobistym i niezwykłym, głębokim głosem, który przyciągał jak magnes.

Pogrzeb Jana Nowickiego

Jak poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych Łukasz Nowicki, syn zmarłego, uroczystości pogrzebowe nastąpią całkiem niedługo.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę 14 grudnia w Kowalu. O godz.13.00 Nabożeństwo żałobne w Kościele Parafialnym po którym nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego na cmentarzu - przekazał Nowicki w poście.

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
 • Zola (gość)

  Wspaniały syn,miał wspaniałego OJCA...NIKT NIE UMIERA,DOPUKI ŻYJE W NASZYCH SERCACH+

  12.12.2022 14:19
 • lec (gość)

  Ze tez musza miec tyle kochnek i zon......Tak trudno byc im nrmalnym .?????

  11.12.2022 07:40
 • Kogo on obchodzi. (gość)

  Hvj z nim, ja i tak wolem zenka.

  10.12.2022 15:34
 • Markolka (gość)

  Klasa autentyczność i odwaga formułowania prawd niepopularnych - dystans za to ceniłam Nowickiego - wielu zazdrościło ku ze żył jak chciał - był bardzo bystry i miał umiejetność formułowania przemyśleń - Kultura Polska straciła kolejnego wyrazistego Artystę - żal wielki żal

  10.12.2022 08:27
 • Zula (gość)

  Wspaniały aktor, przemiły człowiek o wielkiej kulturze osobistej z klasą jakiej brakuje młodym aktorom. Rodzinie zmarłego składam serdeczne kondolencje 🖤

  09.12.2022 21:59
 • E tam (gość)

  Żaden tam z niego wielki aktor, zagrał w kilku średnich bądź lipnych filmach z okresu PRL i tyle!!! Nie ma co żałować, gość liczył 83 lata - chlał, cpał, jarał. Wiedział, co robi.

  09.12.2022 19:49
 • Marta (gość)

  Wyrazy głębokiego współczucia dla rodziny pana sp.Nowickiego

  09.12.2022 14:02
 • fifi (gość)

  Dobrze, ze nie rozdzieraja odbytnicy..

  09.12.2022 02:13
 • Greg (gość)

  Wielki Szu ,Wielki człowiek wiele mnie nauczyły Jego doskonałe spostrzeżenia i skojarzenia nikt jakby nawet go dotyczyły nie mógł się nie zastanowić a tym bardziej obrazić żegnaj Wielki Janie.....

  08.12.2022 22:29
 • Marta Sztokfisz (gość)

  To była wielka przyjamność poznać Jana Nowickiego, przeprowadzić z Nim kilka rozmów do rożnych gazet. Był nie tylko świetnym aktorem, był też myślicielem, sarkasychnym, autoironicznym filozofem. Serdeczne wyrazy współczucia dla Syna.

  08.12.2022 20:08
 • Ekzbieta (gość)

  Przesylamy panu panie Lukaszu i calej rodzinie szczere kondolencje niech odpoczywa w spokoju

  08.12.2022 19:54

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×