Mariusz Sabiniewicz był gwiazdą "M jak miłość". Fani do końca wierzyli, że wygra z chorobą. Jego śmierć wstrząsnęła całą Polską

Mariusz Sabiniewicz był aktorem, który cieszył się ogromną sympatią widzów. Największą rozpoznawalność zdobył za sprawą serialu "M jak miłość". Rola Norberta Wojciechowskiego i jego perypetie z serialową Martą śledził cały kraj! Niestety - po długiej walce z chorobą odszedł, mając zaledwie 44 lata. To złamało serce jego fanom, którzy do końca wierzyli, że Sabiniewicz zdoła pokonać nowotwór.

Multimedia

Mariusz Sabiniewicz - kim był?

Mariusz Sabiniewicz był absolwentem Wydziału Aktorskiego łódzkiej PWSFTviT, który ukończył w roku 1986. Na ekranie zadebiutował epizodem w serialu "Pogranicze w ogniu", zagrał także w filmie "Deszczowy żołnierz" i w serialach "Boża podszewka", "Na dobre i na złe" oraz "Kryminalni".

Jego aktorska kariera była związana głównie z teatrem. Przez wiele lat występował najpierw na deskach Teatru Polskiego, a później Teatru Nowego w Poznaniu. Nigdy nawet nie pomyślał, by "zdradzić" swoje rodzinne miasto dla kuszącej sukcesami Warszawy.

Udało mi się uniknąć zaszufladkowania, bo reżyserzy widzieli we mnie zarówno amantów, jak i postacie charakterystyczne. Grałem trochę od Sasa do lasa, co sprawiało mi niekłamaną frajdę - tłumaczył w rozmowie z "Rzeczpospolitą" w 2004 roku.

Mama Qczaja jest chora! Trener personalny prosi o modlitwę i publikuje wzruszający wpis!Zobacz więcej

Gdy pojawił się w serialu "M jak Miłość" od razu zdobył tysiące nowych wielbicieli. Początkowo jego postać była czarnym charakterem, ale serialowy Norbert przeszedł przemianę. Mimo sukcesu na karierę "na wielką skalę" się nie zdecydował. Najważniejsza była dla niego rodzina – żona, córka i syn – i chwile, które mogli spędzać razem.

Jestem tradycjonalistą i rodzina to dla mnie podstawa. W pewien sposób wybrałem rodzinę już przez fakt, że mieszkam poza Warszawą. Trudno, nie zagrałem i nie zagram w wielu filmach, ale mam za to poczucie bezpieczeństwa. Dużo czasu spędzam z bliskimi - a tego nic nie jest w stanie zastąpić. I wydaje mi się, że młodzi ludzie, którzy kończąc szkołę od razu czują "pęd" do kariery, powinni jednak pamiętać, że życie składa się nie tylko z sukcesów zawodowych. Ja w każdym razie nie żałuję mojego wyboru. Jestem po prostu szczęśliwy - tłumaczył w rozmowie z Małgorzatą Karnaszewską.

Tak się zmieniała aktorka i reżyserka! Na pytanie Beaty Tyszkiewicz, kim chce być jako dziecko odparła: „jestem aktorką”Zobacz więcej

Mariusz Sabiniewicz choroba

Mariusz Sabiniewicz przez ostatnie lata musiał walczyć z chorobą. Zdiagnozowano u niego nowotwór trzustki. Mówił o tym głośno – po to, by jego przeżycia mogły pomóc innym. Dla wielu był wzorem. Tego, jak się nie poddawać. Jak cieszyć się każdą chwilą i jak odkrywać prawdziwy smak życia.

Czasem wydawał mi się nawet zbyt pokorny. Nie chciał nikomu sprawiać kłopotu, nie chciał być ciężarem. Pracowaliśmy razem siedem lat, a w ciągu tego czasu nie zdarzyła się nam ani jedna kłótnia czy choćby drobne spięcie. Ciężko pracował, ale umiał się też śmiać, wypić, zapalić, pożartować. Nawet wtedy, kiedy już walczył o życie - opowiadała w rozmowie z "VIVĄ" jego serialowa żona, Dominika Ostałowska.

Mariusz Sabiniewicz odszedł 26 kwietnia 2007 roku. Miał zaledwie 44 lata.

Zobacz galerię

"M jak miłość" - o czym jest serial?

Lucjan (Teresa Lipowska) i Barbara Mostowiakowie wychowali czworo dzieci: Marię (Małgorzata Pieńkowska), Martę (Dominika Ostałowska), Marka (Kacper Kuszewski) i Małgorzatę (Joanna Koroniewska). Najstarsza, Maria, z zawodu pielęgniarka, wyjechała z Grabiny do Gródka i z mężem (Cezary Morawski) doczekała się synów Piotra (Marcin Mroczek) i Pawła (Rafał Mroczek). Jej siostra, Marta, skończyła studia prawnicze i zamieszkała w Warszawie. Marek i Małgosia, przysparzający rodzicom więcej zmartwień niż starsze rodzeństwo, również podjęli starania o ułożenie sobie życia. Serial przedstawia rozterki bohaterów, ich codzienność, poszukiwanie miłości, problemy oraz zmagania z przeciwnościami losu.

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
 • gość (gość)

  Urodził sie w 1962 r, więc miał 60 lat , a nie 44 ....

  20.08.2022 13:27
 • Fiacik (gość)

  To był 2007 rok. Muszę moją kukułkę spowolnić żeby była na czasie z aktualnymi wiadomościami

  08.12.2021 22:31
 • Fiacik (gość)

  "Mariusz Sabiniewicz był absolwentem Wydziału Aktorskiego łódzkiej PWSFTviT, który ukończył w roku 1986. " Jeżeli ma teraz 44 lata to w 1986 miał 9 lat. Zdolny był

  08.12.2021 22:23
 • Klaudiadzik@wp.poczta.pl (gość)

  Hej Klaudia dzik domu Wądoły 1 /2 14-240 Susz kocham cie do drzewo na słońce tak jak w przypadku gdy nie ma problemu z tym że jestem w stanie się we mnie zakochać i nie wiem czy to jest sens ale jeśli chcesz to tak jak w przypadku gdy nie ma problemu z tym że jestem w stanie się we mnie zakochać i nie wiem czy to jest sens ale jeśli chcesz to tak jak w przypadku gdy nie ma problemu z tym że jestem w stanie się we mnie zakochać i nie wiem czy to jest sens ale jeśli chcesz to tak jak w przypadku gdy nie ma problemu z tym że jestem w stanie się we wtorek o 11 w domu i nie wiem czy nie ma co się dziwić się w dniu dzisiejszym dniu dzisiejszym dniu dzisiejszym dniu dzisiejszym dniu dzisiejszym dniu dzisiejszym dniu dzisiejszym dniu dzisiejszym dniu dzisiejszym dniu dzisiejszym dniu dzisiejszym dniu dzisiejszym dniu dzisiejszym dniu dzisiejszym dniu dzisiejszym dniu dzisiejszym dniu dzisiejszym dniu dzisiejszym 2andrzej w dniu dzisiejszym

  08.12.2021 19:49
 • Kogel mogel 4 kutwo (gość)

  Spierdalaj z listami do m 4 jebana szmaciaro

  03.05.2021 18:40
 • KOGEL MOGEL 4 (gość)

  LISTY DO M 4

  02.05.2021 10:28

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×