Był gwiazdą "M jak miłość", a jego śmierć wstrząsnęła całą Polską. Fani do samego końca wierzyli, że wyzdrowieje

Adriana Słowik
Adriana Słowik
Rola Norberta Wojciechowskiego i jego perypetie z serialową Martą śledziła swego czasu cała Polska!
Rola Norberta Wojciechowskiego i jego perypetie z serialową Martą śledziła swego czasu cała Polska! Prończyk/AKPA
Mariusz Sabiniewicz w serialu „M jak miłość" wcielał się w postać Norberta Wojciechowskiego i z początku był zdecydowanie czarnym charakterem. Jego postać jednak mocno ewoluowała i najważniejsza była dla niego rodzina. Aktor zmarł po długiej walce z chorobą.

Mariusz Sabiniewicz - kim był?

Mariusz Sabiniewicz był absolwentem Wydziału Aktorskiego łódzkiej PWSFTviT, który ukończył w roku 1986. Na ekranie zadebiutował epizodem w serialu "Pogranicze w ogniu", zagrał także w filmie "Deszczowy żołnierz" i w serialach "Boża podszewka", "Na dobre i na złe" oraz "Kryminalni".

Jego aktorska kariera była związana głównie z teatrem. Przez wiele lat występował najpierw na deskach Teatru Polskiego, a później Teatru Nowego w Poznaniu. Nigdy nawet nie pomyślał, by "zdradzić" swoje rodzinne miasto dla kuszącej sukcesami Warszawy.

Udało mi się uniknąć zaszufladkowania, bo reżyserzy widzieli we mnie zarówno amantów, jak i postacie charakterystyczne. Grałem trochę od Sasa do lasa, co sprawiało mi niekłamaną frajdę - tłumaczył w rozmowie z "Rzeczpospolitą" w 2004 roku.

Gdy pojawił się w serialu "M jak Miłość" od razu zdobył tysiące nowych wielbicieli. Początkowo jego postać była czarnym charakterem, ale serialowy Norbert przeszedł przemianę. Mimo sukcesu na karierę "na wielką skalę" się nie zdecydował. Najważniejsza była dla niego rodzina – żona, córka i syn – i chwile, które mogli spędzać razem.

Jestem tradycjonalistą i rodzina to dla mnie podstawa. W pewien sposób wybrałem rodzinę już przez fakt, że mieszkam poza Warszawą. Trudno, nie zagrałem i nie zagram w wielu filmach, ale mam za to poczucie bezpieczeństwa. Dużo czasu spędzam z bliskimi - a tego nic nie jest w stanie zastąpić. I wydaje mi się, że młodzi ludzie, którzy kończąc szkołę od razu czują "pęd" do kariery, powinni jednak pamiętać, że życie składa się nie tylko z sukcesów zawodowych. Ja w każdym razie nie żałuję mojego wyboru. Jestem po prostu szczęśliwy - tłumaczył w rozmowie z Małgorzatą Karnaszewską.

Mariusz Sabiniewicz choroba

Mariusz Sabiniewicz przez ostatnie lata musiał walczyć z chorobą. Zdiagnozowano u niego nowotwór trzustki. Mówił o tym głośno – po to, by jego przeżycia mogły pomóc innym. Dla wielu był wzorem. Tego, jak się nie poddawać. Jak cieszyć się każdą chwilą i jak odkrywać prawdziwy smak życia.

Czasem wydawał mi się nawet zbyt pokorny. Nie chciał nikomu sprawiać kłopotu, nie chciał być ciężarem. Pracowaliśmy razem siedem lat, a w ciągu tego czasu nie zdarzyła się nam ani jedna kłótnia czy choćby drobne spięcie. Ciężko pracował, ale umiał się też śmiać, wypić, zapalić, pożartować. Nawet wtedy, kiedy już walczył o życie - opowiadała w rozmowie z "VIVĄ" jego serialowa żona, Dominika Ostałowska.

Mariusz Sabiniewicz odszedł 26 kwietnia 2007 roku. Miał zaledwie 44 lata.

"M jak miłość" - o czym jest serial?

Lucjan (Teresa Lipowska) i Barbara Mostowiakowie wychowali czworo dzieci: Marię (Małgorzata Pieńkowska), Martę (Dominika Ostałowska), Marka (Kacper Kuszewski) i Małgorzatę (Joanna Koroniewska). Najstarsza, Maria, z zawodu pielęgniarka, wyjechała z Grabiny do Gródka i z mężem (Cezary Morawski) doczekała się synów Piotra (Marcin Mroczek) i Pawła (Rafał Mroczek). Jej siostra, Marta, skończyła studia prawnicze i zamieszkała w Warszawie. Marek i Małgosia, przysparzający rodzicom więcej zmartwień niż starsze rodzeństwo, również podjęli starania o ułożenie sobie życia. Serial przedstawia rozterki bohaterów, ich codzienność, poszukiwanie miłości, problemy oraz zmagania z przeciwnościami losu.

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn