„Matki, żony i kochanki”. Małgorzata Potocka kiedyś i dziś. Tak się zmieniała aktorka i reżyserka! Na pytanie Beaty Tyszkiewicz, kim chce być jako dziecko odparła: „jestem aktorką”

Małgorzata Potocka to ceniona aktorka, reżyserka i producentka z bogatym dorobkiem zawodowym. Z powodzeniem realizuje w życiu to, o czym marzyła będąc jeszcze dzieckiem! Na pytanie Beaty Tyszkiewicz kim chce być w przyszłości, odpowiedziała: jestem aktorką. Debiutowała w wieku zaledwie kilku lat i do dziś jest ze światem filmu i teatru związana. Zobacz, jak się zmieniała polska aktorka, która mają 69 lat wygląda, jakby była odporna na upływ czasu!

Multimedia

Małgorzata Potocka kiedyś i dziś. Tak się zmieniała ceniona aktorka i reżyserka

Małgorzata Potocka to polska aktorka, reżyserka, producentka filmowa. Urodzona 17 sierpnia 1953 w Łodzi gwiazda w 2022 r. celebruje 69. urodziny! Ze światem filmu zaznajomiona była od najmłodszych lat - jej ojciec, Ryszard Potocki, był znanym scenografem, zaś matka reżyserką.

W domu ciągle robione były jakieś filmy, przygotowywane obiekty scenograficzne i rekwizyty. To mnie fascynowało i nie wyobrażałam sobie, że mogłabym kiedykolwiek egzystować poza tym światem - przytacza jej słowa serwis Plotek.

W „Kulisach sławy” TVN Potocka wspominała również swoją rozmowę z Beatą Tyszkiewicz, gdy była jeszcze dzieckiem. - Mój tato był w wielkiej przyjaźni z Beatą Tyszkiewicz. Pamiętam, że poszliśmy wszyscy razem na obiad i Beata mnie zapytała: A ty, kim chcesz być? A ja nie odpowiedziałam, kim chcę być, tylko kim jestem - jestem aktorką - cytuje jej słowa serwis.

Rozmawiała z największymi sławami świata, współtworzyła „Teleexpress”. Zobacz, jak się zmieniała!Zobacz więcej

Małgorzata Potocka - młodość, początki kariery

Choć studia na Wydziale Aktorskim (Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi - przyp. red.) ukończyła dopiero w 1978 r., debiutowała już w wieku zaledwie sześciu lat. Jej pierwszą rolą była postać dziewczynki z wózkiem w filmie „Awantura o Basię” (1959). Nieco później, w 1968 r. zagrała Małą w filmie „Wszystko na sprzedaż”.

Zanim zdążyła ukończyć łódzką szkołę, gdzie była na roku m.in. z Bożeną Stryjkówną, Elżbietą Piwek, Bogusławą Pawelec, Hanną Mikuć, Jackiem Komanem, Piotrem Skibą, Andrzejem Szczytką, Mariuszem Wojciechowskim i Jacentym Jędrusikiem, zdążyła wystąpić w jeszcze kilku filmach - m.in. „Książę Sezonu”, „Legenda”, „Punkt Wyjścia", „Szklana kula” czy „Kwiat Paproci”.

Tak wyglądała kiedyś Ewa Skibińska! Aktorka od ponad 30 lat niezmiennie zachwyca widzówZobacz więcej

Małgorzata Potocka - nagrody, odznaczenia

Gdy w 1981 r. ukończyła studia na Wydziale Reżyserskim w Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, była już wówczas dobrze kojarzona przez widzów. To m.in. dzięki roli Tereski w filmie „Hubal” (1973) w reżyserii Bohdana Poręby. Dwa lata później została laureatką Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego (1975) właśnie za tę rolę, a także za film „Orzeł i reszka” (1974) w reżyserii Ryszarda Filipskiego oraz „Jarosław Dąbrowski” (1975) w reżyserii Bohdana Poręby. Była także laureatką nagrody Komitetu do spraw Radia i Telewizji"Polskie Radio i Telewizja" za role w spektaklach telewizyjnych (1979).

Za zasługi w pracy artystycznej w 1996 r. Potocka otrzymała Złoty Krzyż Zasługi, zaś za serial „Klasa na obcasach” (2001), który wyreżyserowała, odebrała Czarnego Machinera, nagrodę miesięcznika "Machina”. W 2006 r. odebrała zgierskiego Anioła Kultury za osiągnięcia związane z filmem i telewizją oraz za wspieranie działań artystycznych. Od 1 września 2019 r. Małgorzata Potocka jest dyrektorką naczelną i artystyczną Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.

Widzowie ją uwielbiali. Niestety przegrała nierówną walkę z rakiemZobacz więcej

Małgorzata Potocka - życie prywatne

Życie prywatne aktorki i reżyserki bywało... wyboiste, można by rzec. Gdy jej kariera nabierała rozpędu, w jej życiu również dużo się działo - wyszła za mąż za Józefa Robakowskiego, a w 1978 r. para powitała na świecie córkę Matyldę Robakowską. Relacja nie przetrwała próby czasu - w 1984 r. Potocka poznała ojca swojej drugiej córki, czyli lidera Republiki, Grzegorza Ciechowskiego. Potocka i Ciechowski byli razem przez dekadę, doczekawszy się córki Weroniki, aż aktorka nie odkryła, że jej ukochany ma romans z nianią. Co gorsza - owa kobieta była w ciąży! Ich rozstanie nie przebiegło więc w najlepszej atmosferze, jednak gdy Ciechowski zachorował, wybaczyli sobie niegdysiejsze krzywdy. Później związała się z Adamem Gesslerem, który notorycznie ją zdradzał, a ona sama po latach związek z żonatym mężczyzną określiła mianem pomyłki.

W 2019 r. aktorka na łamach "Wysokich Obcasów" wyznała, że zmagała się z depresją. Zdradziła wówczas, że budziła się "w jeziorze potu, ze ściśniętym gardłem, nie mogąc wydusić z siebie słowa". - Bałam się każdego dnia - mówiła. Wygląda jednak na to, że ten rozdział jest już zamknięty, a ona sama nadal z powodzeniem realizuje swoje marzenia z dzieciństwa.

Małgorzata Potocka kiedyś i dziś. Publikujemy archiwalne zdjęcia

Zobacz galerię

Iwona Pavlović kiedyś i dziś. Tak się zmieniała "Czarna Mamba"!Zobacz więcej

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Jan (gość)

    Wyjątkowo nie fajny człowiek.

    04.12.2022 15:48
  • Tff (gość)

    Wilk jest kohany

    17.08.2022 20:44

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×