„Milionerzy”. Tak się zmieniał Hubert Urbański. Świetnie skrojone garnitury to jego znak rozpoznawczy! Zobacz stare zdjęcia

Hubert Urbański to dziś przede wszystkim twarz programu „Milionerzy”. Świetnie skrojone garnitury to jego znak rozpoznawczy! Eksperymentował z fryzurami i zarostem, ale nigdy z modą, pozostając wierny klasycznej modzie męskiej. Zobacz, jak zmieniał się Hubert Urbański - w galerii publikujemy zdjęcia z początków kariery!

Multimedia

Hubert Urbański kiedyś i dziś. Zobacz, jak się zmieniał

Hubert Urbański to polski aktor, dziennikarz oraz prezenter telewizyjny i radiowy. Urodzony 23 marca 1966 r. Urbański jest synem Jerzego Urbańskiego i Ałły Lekarskiej, pochodzącej z Bułgarii. Drugie, niespotykane zbyt często w Polsce imię - Kirił - otrzymał po dziadku Bułgarze. Po ukończeniu liceum Urbański przez rok studiował filologię indyjską na Uniwersytecie Warszawskim (Wydział Orientalistyki). Później podjął studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, ale przerwał je w 1994 r.

Zagrał nie tylko Pietrka! Zobacz, jak zmieniał się Piotr PręgowskiZobacz więcej

Hubert Urbański - kariera, osiągnięcia

Pierwsze kroki w mediach stawiał w radiu. W latach 1994-1995 był związany z Radiem Zet, a następnie - w latach 1995-1998 - pracował w Radiu Kolor. W 1998 r. przeniósł się do Tok FM, skąd odszedł w 1999 r. Od marca 2014 r. do czerwca 2017 r. Hubert Urbański prowadził loterię "Trafiona 10" w RMF FM, która została przekształcona w loterię "Szczęśliwa 13".

Przygodę z telewizją Urbański zaczął od programu TVP "Antena", skąd przeszedł do Polsatu aby prowadzić teleturniej "Piramida". We wrześniu 1999 r. związał się na nieco ponad dekadę ze stacją TVN, dla której prowadził kultowy już dziś program "Milionerzy" w latach 1999-2003, od 2008 r. do 2010 r. oraz ponownie od 2017 r. do dziś.

Jest synonimem klasy, profesjonalizmu i urody. Zobacz wyjątkowe zdjęcia Jolanty Fajkowskiej!Zobacz więcej

„Milionerzy” to jednak niejedyny popularny format, który powierzono Urbańskiemu. TVN zaangażował go także do takich programów, jak "Jestem jaki jestem" (2003), "Dla ciebie wszystko" (2003–2004), "Wyprawa Robinson" (2004) oraz i "Taniec z gwiazdami" (2005–2007).

W roku 2011 r. Urbański związał się z TVP2, gdzie był gospodarzem hitów Telewizji Polskiej - programu "Bitwa na głosy" oraz "The Voice of Poland". Współprowadził również "Pytanie na śniadanie". W 2014 r. Urbański wrócił do TVN, gdzie prowadził program TTV "Handlarze" (2014-2015) i cykl w "Dzień dobry TVN" (2019). Ponownie został też prowadzącym teleturniej "Milionerzy", z którym najmocniej jest przez widzów identyfikowany.

Była brylantem TVP, który szlifowała sama Irena Dziedzic! Co słychać u żywej legendy telewizji? Zobacz więcej

Hubert Urbański ma na koncie nie tylko programy i teleturnieje. Wystąpił w wielu popularnych serialach, m.in. "Kasia i Tomek", "Ojciec Mateusz", "Na dobre i na złe" czy "Na Wspólnej". Wystąpił również w filmie "Vinci".

Hubert Urbański - życie prywatne

Hubert Urbański był dwukrotnie żonaty. Z pierwszego małżeństwa z Urszulą ma dwie córki – Mariannę (ur. 1990 r.) i Krystynę (ur. 1994 r.). Z małżeństwa z Julią Chmielnik, z którą się rozwiódł w październiku 2013 r. również doczekał się dwóch córek - Stefanii (ur. 2009 r.) i Danuty (ur. 2011 r.).

Zobacz w galerii, jak wyglądał kiedyś Hubert Urbański!

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×