"Miodowe lata". Cezary Żak i Artur Barciś wracają wspomnieniami do początków serialu. Początkowo obaj odmówili udziału

Redakcja Telemagazyn
Redakcja Telemagazyn
"Miodowe lata". Cezary Żak i Artur Barciś wracają wspomnieniami do początków serialu. Początkowo obaj odmówili udziałuProgram TV został dostarczony i opracowany przez media-press.tv
"Miodowe lata". Cezary Żak i Artur Barciś wracają wspomnieniami do początków serialu. Początkowo obaj odmówili udziałuProgram TV został dostarczony i opracowany przez media-press.tv
Serial "Miodowe lata" Polsatu był jednym z najbardziej ulubionych przez widzów. Był kręcony przez pięć lat, od 1998 do 2003 roku. Dzięki jego popularności kariery Artura Barcisia i Cezarego Żaka nabrały tempa. Obydwaj aktorzy przyznają dziś, że wcale nie chcieli grać w "Miodowych latach".

Miodowe lata. Artur Barciś i

Miodowe lata

"Miodowe lata" okazały się ogromnym sukcesem. Rekordowa widownia, jaką zebrał serial to 7 milionów widzów jednego odcinka. Ale zanim powstał, nie zapowiadał się dobrze. Producent wysłał Arturowi Barcisiowi amerykańskie odcinki "The Honeymooners" i "Jackie Gleason Show", na których oparta była polska wersja. To, że aktorzy w nich nie grali, a tylko się wygłupiali, wydało się aktorowi okropne. Odmówił grania. Później się zgodził, a jego kreacja Tadzia Norka okazała się rewelacyjna.

Cezary Żak również nie był zachwycony propozycją:

Trzeba zaznaczyć, że ja uczestniczyłem w castingach, Artur jako wielka gwiazda filmu polskiego już nie musiał uczestniczyć wtedy. Uczestniczyłem w długich castingach naprawdę. Artur miał przegląd grubych aktorów. Maciej Strzembosz (producent serialu - przyp. red.) przyszedł do Teatru Polskiego, w którym byłem wtedy na etacie i powiedział właśnie, że wygrałem. Byłem świeżo po przyjęciu na etat w teatrze i powiedziałem, że odmawiam - powiedział aktor dla Newonce.radio.

Zgodził się dopiero, kiedy producent zaproponował mu, że od godziny 10 do 14 będzie miał próby w Teatrze Powszechnym, na godzinę 15 obydwaj aktorzy będą przyjeżdżali na próby do Teatru Żydowskiego, a potem Cezary Żak będzie wracał wieczorem na przedstawienie do Teatru Powszechnego.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn