"Najlepszy". Jakub Gierszał opowiada o swojej roli w filmie Łukasza Palkowskiego [ZDJĘCIA]

Krzysztof Połaski
Krzysztof Połaski
fot. Robert Pałka / materiały prasowe dystrybutora Mówi Serwis Dystrybucja
fot. Robert Pałka / materiały prasowe dystrybutora Mówi Serwis Dystrybucja
W „Sali samobójców” pokazał, że potrafi poruszyć widzów. Teraz Jakub Gierszał znowu ma szansę porwać tłumy. Już 17 listopada zobaczymy go w „Najlepszym”- nowym filmie reżysera „Bogów”. Ta rola była dla niego ekstremalnym wyzwaniem, bo wymagała od niego dużej metamorfozy fizycznej. Jednak, jak sam przyznaje zmiany, które w nim zaszły nie dotyczą jedynie wyglądu.

Ta rola była szczególnie wymagająca, bo musiałem się dla niej zmienić fizycznie, a treningi uczą dyscypliny. Mam nadzieję, że ta determinacja, aby wymagać od siebie więcej, pozostanie we mnie i będzie trwałą zmianą w moim życiu. Bohater, którego gram dokonał rzeczy niemożliwych. Udowodnił, że dosłownie WSZYSTKO jest w naszej głowie. Wszystko zależy od nas. Od naszej wiary w to, czy nam się uda, czy nie. Absolutnie też w to wierzę, bo nie raz, podczas pracy na planie, przekonałem się, że jest to prawdą. Mam nadzieję, że już zawsze będę tak patrzył na świat - powiedział Jakub Gierszał.

Postać, którą Jakub Gierszał gra, inspirowana jest niezwykłym życiorysem Jerzego Górskiego – człowieka, który tocząc walkę ze sobą i swoimi słabościami, odbija się od największego życiowego dna i sięga po tytuł mistrza świata podczas morderczych zawodów na dystansie Double Ironman (7,6 km pływania, 360 km jazdy na rowerze, 84,4 km biegu).

Chciałbym, żeby historia, o której opowiada film była dla widzów inspiracją do walki, bo każdy ma w życiu swoją osobistą walkę do stoczenia. Chciałabym, żeby po wyjściu z kina każdy mógł powiedzieć do siebie z pełnym przekonaniem "Dam radę! Nie ma sensu się poddawać! Idę dalej przed siebie, a jak będzie trzeba, to pobiegnę".

W filmie „Najlepszy” zobaczymy innych utalentowanych polskich aktorów młodego i starszego pokolenia: Janusza Gajosa, Magdalenę Cielecką, Arkadiusza Jakubika, Tomasza Kota, Mateusza Kościukiewicza, Adama Woronowicza, Artura Żmijewskiego, Annę Próchniak, Kamilę Kamińska, Szymona Warszawskiego i Zbigniewa Pateraka.

„NAJLEPSZY” – W KINACH OD 17 LISTOPADA 2017

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn