najpiękniejsze fajerwerki ever

"Najpiękniejsze fajerwerki ever" [RECENZJA]. Nic nie musimy. Nawet umieramy na własnym zasadach

Aleksandra Terpińska swoimi poprzednimi krótki metrażami pokazała, że nie tylko jest sprawną reżyserką, ale przede wszystkim ma własnym pomysł na kino. Do tego zarówno „Święto zmarłych”, „Leszczu”, jak i chyba najdojrzalsza „Ameryka” były produkcjami zupełnie odmiennymi, co tylko udowadniało, że urodzona w 1983 roku pani reżyser nie zamierza się ograniczać i zamykać wyłącznie w jednej stylistyce. Jej pokazywany w Cannes, a następnie na festiwalu Młodzi i Film, obraz „Najpiękniejsze fajerwerki ever” jest tego jeszcze dobitniejszym przykładem.

10.05.2018Recenzje

Krzysztof Zanussi: Młode polskie kino jest bardzo żywe, ale też monotonne [WIDEO]

Jakiś czas temu mieliśmy przyjemność porozmawiać z Krzysztofem Zanussim, reżyserem takich filmów jak "Barwy ochronne", "Struktura kryształu" czy "Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową". Wybitny twórca opowiedział nam o konkursie scenariuszowym "Przypadek", kondycji współczesnego polskiego kina, a także uchylił rąbka tajemnicy odnośnie do swojego nowego filmu.

02.07.2017Wywiad

"Najpiękniejsze fajerwerki ever". Polska krótkometrażówka jedzie na festiwal do Cannes! [WIDEO+ZDJĘCIA]

Krótkometrażowy film fabularny „Najpiękniejsze fajerwerki ever” w reżyserii Aleksandry Terpińskiej zakwalifikował się do konkursu krótkometrażowego 56. Semaine de la Ciritique podczas 70. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Będzie to światowa premiera filmu, którego producentem jest Studio Munka działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich.

15.05.2017Najpiękniejsze fajerwerki ever

T-Mobile Nowe Horyzonty 2016. Mroczne political fiction zwycięzcą konkursu na scenariusz nowej wersji "Przypadku" Kieślowskiego

W piątek 29 lipca podczas Festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu poznaliśmy zwycięzcę konkursu scenariuszowego, zorganizowanego przez Telewizję Kino Polska, Studio Filmowe TOR, Studio Munka-SFP i Krajową Izbę Producentów Audiowizualnych. Jury pod przewodnictwem Krzysztofa Zanussiego wybrało tekst „Najpiękniejsze fajerwerki ever” autorstwa Aleksandry Terpińskiej.

29.07.2016T-Mobile Nowe Horyzonty 2016

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×