"Nędznicy". BBC stworzy miniserial na podstawie powieści Victora Hugo!

Redakcja Telemagazyn
Redakcja Telemagazyn
BBC pracuje nad miniserialem na podstawie powieści Victora Hugo - "Nędznicy". Sześcioodcinkowy scenariusz napisze specjalista od ekranizacji klasycznej literatury pięknej, Andrew Davies.

BBC i Weinstein Co. kolejny raz łączą siły. Po sukcesie serialowej adaptacji "Wojny i pokoju" Lwa Tołstoja, ich nowym projektem będzie wielka powieść Victora Hugo pt. "Nędznicy". Sześcioodcinkowy scenariusz napisze specjalista od ekranizacji klasycznej literatury pięknej, Andrew Davies. Jak sam mówi, serial będzie w głównej mierze opierał się na książce, a nie na musicalu Toma Hoopera z 2012 roku Toma, w którym wystąpili Hugh Jackman, Anne Hathaway, czy Russle Crowe.

"Nędznicy" są wielkim, ikonicznym tytułem. Większość z nas kojarzy wersję musicalową tej historii. Jestem strasznie podekscytowany, że będę miał możliwość oddać prawdziwy hołd Victorovi Hugo poprzez adaptację jego dzieła w sześcioodcinkowej wersji dla BBC, a to wszystko z ekipą, którą pracowałem wcześniej nad "Wojną i Pokojem". - powiedział Davies.

CZYTAJ TAKŻE:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn