Nie żyje Irene Cara. Gwiazda musicalu „Fame” miała 63 lata

Mamy smutną informację dla miłośników kina. W wieku 63 lat zmarła amerykańska aktorka i piosenkarka Irene Cara. Największą popularność przyniosła jej rola w musicalu „Fame”. Film przyniósł jej nominację do Złotego Globu.

Multimedia

Irene Cara nie żyje. Miała 63 lata

Irene Cara urodziła się 18 marca 1959 roku w Nowym Jorku. Już w wieku trzech lat została jedną z pięciu finalistek konkursu Mała Miss Ameryki. Niedługo potem zaczęła rozwijać swój talent muzyczny. Karierę rozpoczęła od występów w hiszpańskojęzycznej telewizji.

Nie ma ich już wśród nas. Odeszli w 2022 roku Zobacz więcej

Irene Cara w 1980 roku znalazła się w obsadzie „Fame”, a rola Coco Hernandez przyniosła jej międzynarodową sławę. Cara zaśpiewała nie tylko tytułową piosenkę, ale również "Out Here on My Own". Utwory podpijały szczyty list przebojów i były nominowane do Nagrody Akademii Filmowej w kategorii Najlepsza Oryginalna Piosenka Filmowa. Tytułowa piosenka zdobyła Oscara w 1980 roku. Irene Cara była z kolei nominowana do Złotego Globu w kategorii Najlepsza aktorka w filmie komediowym lub musicalu w 1980 roku.

Z głębokim smutkiem ogłaszam w imieniu jej rodziny odejście Irene Cary. Nagrodzona Oscarem aktorka, piosenkarka, autorka tekstów i producentka zmarła w swoim domu na Florydzie - przekazała rzeczniczka prasowa artystki, Judith A. Moose. 

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×