"Niemiłość". Współczesna Rosja, czyli świat świetnie wyglądających ludzi i wielkich korporacji? [WIDEO+ZDJĘCIA]

Współczesna Rosja – świat świetnie wyglądających ludzi i wielkich korporacji. A miejsce na miłość? Zobacz fragment nominowanej do Oscara ® „Niemiłości”!

Multimedia

Myślisz, że martwi się o syna? Akurat! Nabrał kredytów. Teraz boi się, że go wywalą – tak mówi o swoim mężu w rozmowie z kosmetyczką Żenia, bohaterka „Niemiłości” Andrieja Zwiagincewa, nominowanego do Oscara ® w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. Film w kinach już 2 lutego!

Borys (Aleksiej Rozin) i Żenia (Marjana Spivak), typowi przedstawiciele klasy średniej mieszkający na przedmieściach Moskwy, mają się rozstać. - Kobieta i mężczyzna, którzy po wielu latach małżeństwa mają już siebie serdecznie dosyć, biorą rozwód. Nic nadzwyczajnego. Z tym że oboje mają już nowe plany. Chcą zapomnieć o przeszłości i rozpocząć nowy rozdział życia wraz z nowymi partnerami – mówi o bohaterach swojego filmu Andriej Zwiagincew („Lewiatan”, „Elena”, „Powrót”). Przeszkodą w ułożeniu życia od nowa może okazać się ich 12-letni, niechciany syn Alosza. Wydaje się, że dla Borysa i Żeni opieka nad chłopcem jest tylko kłopotem.

Piękna i zmysłowa Hailee Steinfeld w teledysku promującym film! [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Współczesna Rosja przedstawiona w „Niemiłości” Andrieja Zwiagincewa to świat wielkich korporacji – w jednej z nich pracuje Borys i pozornych relacji, w których liczy się podkreślanie swojego statusu – majętnych, dobrze wyglądających, dbających o zdrowie jeszcze młodych ludzi. W tej rzeczywistości reguły gry wyznaczają ci, którzy mają władzę – jak szefowie w firmach, których wymagania podyktowane są przede wszystkim ich widzimisie.

Szef mojej przyjaciółki jest fanem sportów ekstremalnych. I aplikują swoim ludziom skoki ze spadochronem, spływy pontonem, narty. Moja przyjaciółka spędziła pór roku w gipsie. Niektórzy załatwili sobie lewe kwity, żeby wyfiksować się z tego. Dał im wymówienie. „Miejsce chorych jest w szpitalu” – mówi kosmetyczka do Żeni w filmie „Niemiłość”.

"NIEMIŁOŚĆ" W KINACH OD 2 LUTEGO

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • aga (gość)

    bardzo dobry film, brutalnie pokazuje, kim jest współczesny człowiek: tylko ja liczę się, ja i moje potrzeby, inni są ważni o tyle, o ile są drogą do realizacji tych potrzeb...

    04.02.2018 08:41

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×