"Obserwator". Obsada. Nowy serial Netfliksa budzi wiele emocji! Jak widzowie oceniają przerażającą historię opartą na prawdziwych wydarzeniach?

Redakcja Telemagazyn
Redakcja Telemagazyn
"Obserwator" to nowy serial Netflix, jednak fabuła to nie do końca czysta fikcja literacka. Jest oparty na prawdziwych wydarzeniach! Jednym z jego twórców jest Ryan Murphy, odpowiedzialny między innymi za ostatni hit platformy, "Dahmera". Co, tuż po premierze, widzowie sądzą o nowym serialu?fot. materiały prasowe Netflix
"Obserwator" to nowy serial Netflix, jednak fabuła to nie do końca czysta fikcja literacka. Jest oparty na prawdziwych wydarzeniach! Jednym z jego twórców jest Ryan Murphy, odpowiedzialny między innymi za ostatni hit platformy, "Dahmera". Co, tuż po premierze, widzowie sądzą o nowym serialu?fot. materiały prasowe Netflix
"Obserwator" to nowy serial Netflix, jednak fabuła to nie do końca czysta fikcja literacka. Jest oparty na prawdziwych wydarzeniach! Jednym z jego twórców jest Ryan Murphy, odpowiedzialny między innymi za ostatni hit platformy, "Dahmera". Co, tuż po premierze, widzowie sądzą o nowym serialu?

Przeraźliwa fabuła, oparta na faktach

Scenariusz serialu Netflix "Obserwator" został zainspirowany artykułem opublikowanym w 2018 roku na łamach New York Magazine. Reeves Wideman przedstawiła w nim historię rodziny rodziny Broaddusów z New Jersey. Przenieśli się oni w 2014 roku do nowego domu. Gdy tylko się wprowadzili, zaczęli dostawać groźne listy z pogróżkami od osoby, która podpisywała się jako Obserwator. Prześladowca miał na uwadze zakupiony przez rodzinę dom od dawna, w listach zaś opisywał niepokojące plany względem nowych mieszkańców.

Nowy serial true crime

"Obserwator" to amerykański thriller z pogranicza horroru. Można go zaliczyć do popularnych teraz produkcji typu true crime - gatunku filmowego, w którym analizowane jest prawdziwe przestępstwo. Podobnie, jak w bijącym rekordy popularności "Dahmer Potwór: Historia Jeffreya Dahmera".

Sam Netflix tak przedstawia fabułą nowego serialu:

Dean i Nora Brannockowie właśnie kupili wymarzony dom na urokliwych przedmieściach Westfield w stanie New Jersey. Gdy już sfinalizowali transakcję, która pochłonęła całe ich oszczędności, okazało się, że okolica jest dużo mniej przyjazna, niż im się wydawało. (…) Chłodne powitanie szybko przeradza się w piekło na ziemi, gdy tajemniczy "Obserwator" swoimi listami doprowadza Brannocków do granic wytrzymałości psychicznej, a jednocześnie na jaw wychodzą ponure sekrety okolicznych mieszkańców.

"Obserwator" - obsada

W serialu Netflix na ekranie zobaczymy znakomitych aktorów, których doskonale znamy z innych poruszających produkcji.

  • Naomi Watts
  • Bobby Cannavale
  • Jennifer Coolidge, która zagrała między innymi w "Biały Lotos" dla HBO
  • Noma Dumezweni
  • Mia Farrow
  • Margo Martindale

Jak czytamy na Facebook'u Netfliksa, widzowie są zachwyceni atmosferą serialu:

zjadł mnie Skończyłam prawie o świcie, nie dało rady przerwać,

Polecam świetny serial

Oglądałam,fajne emocje,wciąga

Bardzo dobry krótki serial. Takie klimaty to lubię- wszyscy podejrzani Klimat Lyncha

Przez cały czas nie mogłam się oprzeć wrażeniu, że to bardzo dziwny serial w stylu Davida Lyncha i nie pomyliłam się, ostatni odcinek w reżyserii Jennifer Lynch.

Ryan Murphy zapewnił ciekawą jesień

"Obserwatora" możemy oglądać od 13. października na Netfliksie.

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn