"Och, Karol". Kobiety Karola Górskiego po 37 latach. Tak zmieniły się aktorki: Marta Klubowicz, Elżbieta Panas, Danuta Kowalska, Dorota Kamińska, Jolanta Nowak, Ewa Sałacka i Urszula

Marta Klubowicz, Elżbieta Panas, Danuta Kowalska, Dorota Kamińska, Jolanta Nowak, Ewa Sałacka i Urszula zagrały kochanki nadwiślańskiego casanovy w filmie "Och Karol" w reżyserii Romana Załuskiego. W galerii przedstawiamy sylwetki filmowych kobiet Karola Górskiego, w którego wcielał się Jan Piechociński. Zobaczcie, jak zmieniły się aktorki "Och, Karol". W tym roku mija 37 lat od premiery jednej z najpopularniejszych polskich komedii.

Multimedia

"Och, Karol" fabuła - o czym jest "pierwsza polska komedia erotyczna"?

Premiera filmu "Och Karol" w reżyserii Romana Załuskiego, jednej z najpopularniejszych polskich komedii, odbyła się jesienią 1985 roku. Scenariusz to dzieło Ilony Łepkowskiej. "Och, Karol" reklamowano swego czasu jako "pierwszą polską komedię erotyczną". Przebojowa historia nadwiślańskiego casanovy będzie świętować w tym roku 37 lat.

Tytułowy bohater - Karol Górski, chociaż jest żonaty, spotyka się jednocześnie z kilkoma kobietami. Żona Maria przymyka na to oko, lecz w końcu jej cierpliwość się kończy. Pewnego dnia Karol zastaje w domu Marię, Paulinę, Irenę i Wandę. Każda z nich troszczy się o niego. Losują nawet, która będzie z nim spać. Wtedy Karol poznaje barmankę Basię i w jej ramionach szuka pocieszenia. Ale wkrótce i ona dołącza do kobiet mieszkających w jednym domu. W końcu zestresowany Karol trafia do szpitala, z którego ucieka przed zakochaną w nim pielęgniarką. Wraca do domu. Tam okazuje się, że tym razem jego żona Maria ma trzech "przyjaciół".

Elżbieta Panas, czyli najgorętszy biust lat 80. Piękna aktorka została golfistką! Jak dziś wygląda?Zobacz więcej

"Och, Karol" obsada

W tytułowego Karola, niewiernego męża i kochanka kilku kobiet wcielił się Jan Piechociński. Aktor ma dziś 71 lat i nadal jest aktywny zawodowo. W serialu "Klan" już od kilkudziesięciu lat wciela się w partnera Moniki (Izabela Trojanowska). O roli filmowego amanta mówi, że był złoty gwóźdź do jego aktorskiej trumny. -Po występie w tym filmie nie otrzymałem bowiem żadnej propozycji zagrania głównej roli! Wcześniej na swoim koncie miałem kilkanaście pierwszoplanowych dokonań, każdego roku grałem w dwóch, trzech produkcjach. Po przygodzie z Karolem wszystko się skończyło. Przez półtora roku, może nawet przez dwa lata w ogóle nie miałem żadnych ofert! A potem dostawałem już tylko mniejsze partie - tłumaczył w rozmowie z Onetem.

Miała 12 lat, gdy zmarła jej mama. Córka Ewy Sałackiej jest już dorosła i szykuje się do ślubu!Zobacz więcej

Kobiety Karola Górskiego po 37 latach. Tak zmieniły się aktorki "Och, Karol"

Filmowy Karol otoczony był wianuszkiem skąpo odzianych, spragnionych miłosnych igraszek pań. Marta Klubowicz, Elżbieta Panas, Danuta Kowalska, Dorota Kamińska, Jolanta Nowak, Ewa Sałacka to aktorki, które zagrały kochanki Karola Górskiego. W filmie Romana Załuskiego wystąpiła także Urszula, która zagrała Jolę, koleżankę z pracy Górskiego.

W galerii publikujemy zdjęcia wszystkich kobiet Karola Górskiego. Zobaczcie, jak zmieniły się gwiazdy pierwszej polskiej komedii erotycznej.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×