"Ojciec Mateusz". Kinga Preis poznała swoją miłość jeszcze na studiach. Są razem już 26 lat, choć wszystko zaczęło się od skandalu

Dominika Lubaszka
Dominika Lubaszka
Kinga Preis to aktorka ze sporym doświadczeniem zawodowym. Jej największe role związane były z filmami "Cztery noce z Anną", "Dom zły" i "W ciemności".
Kinga Preis to aktorka ze sporym doświadczeniem zawodowym. Jej największe role związane były z filmami "Cztery noce z Anną", "Dom zły" i "W ciemności".
Historia miłości Kingi Preis zaczęła się jeszcze za czasów, kiedy była studentką wrocławskiej PWST. Praca nad spektaklem dyplomowym sprawiła, że spotkała swojego ukochanego. Nikt nie sądził, że to może być prawdziwe uczucie. Związek owiany był sporym skandalem. Jak się okazało, ich relacja była silniejsza niż się wszystkim wydawało.

Kinga Preis i Piotr Borowiec. Miłość, która miała nie przetrwać

Kinga Preis to aktorka ze sporym doświadczeniem zawodowym. Jej największe role związane były z filmami "Cztery noce z Anną", "Dom zły" i "W ciemności". Dla fanów serialowych historii aktorka kojarzona jest przede wszystkim jako Natalia z "Ojca Mateusza". Poza karierą zawodową w codziennym życiu artystka nie ucieknie od środowiska filmowego. Jej partner to operator Piotr Borowiec. Para doczekała się syna, który poszedł w ślady rodziców i nie zrezygnował z artystycznego zawodu. Antonii pracuje na planach filmowych. Niedawno zaangażowany był w powstawanie serialu "Zachowaj spokój".

Kinga Preis swojego mężczyznę poznała jeszcze jako studentka. W 1996 roku jej spektakl dyplomowy miał zostać nagrany dla Teatru Telewizji. To dlatego pojawił się tam Piotr Borowiec. Do roli kurtyzany aktorka musiała zakładać kostium, na który składały się między innymi doczepiane pośladki i biust. To właśnie te elementy jej charakteryzacji miały sprawić, że przyszły partner zwrócił na nią uwagę. Podczas wspólnej pracy bardzo szybko zaiskrzyło między tą dwójką.

Gorzej było, gdy zdjęłam kostium i wraz z nim połowę wdzięków. Okazało się jednak, że każda potwora znajdzie swego... operatora – słowa aktorki przytacza portal "Viva!".

Chociaż oni czuli motylki w brzuchu, to dookoła nikt nie popierał ich związku. Powodem miał być wiek operatora, który od Kingi Preis był starczy 10 lat, oraz fakt, że mężczyzna miał żonę. Zamiast spokojnej miłości był więc wielki skandal, a para stała się tematem wielu plotek. Borowiec postanowił jednak zawalczyć o młodą ukochaną i zostawił ówczesną żonę mimo zaskoczenia osób z ich otoczenia.

Rok od pierwszego spotkania Kinga i Piotr spodziewali się już swojego syna Antka. Aktorka nigdy nie ukrywała tego, że było jej trudno jako młodej mamie. Nie wiedziała, co będzie dalej, a w jej głowie było pełno myśli. Sama czuła się, jakby jej życie stanęło w miejscu i bała się, że już nigdy nie wróci do normalnego rytmu. Radość ze stworzenia rodziny zaczęła czerpać z czasem.

Największą traumą były pierwsze tygodnie życia Antka, gdy miałam go cały czas przy cycku i myślałam, że zamorduję siebie, jego i wszystkich dookoła. Wydawało mi się, że w moim życiu już nic więcej się nie wydarzy i czułam się najbardziej nieszczęśliwą osobą na świecie. Moje macierzyństwo rozkwitło dużo później – powiedziała Kinga Preis w rozmowie z "Vivą!".

Kiedy chłopiec dorastał, aktorka wciąż musiała zmagać się z wieloma wyzwaniami. Łączenie pracy zawodowej z rolą mamy i żony jest czymś łatwym. Kinga Preis starała się dawać członkom swojej rodziny całe swoje serce. Oparcie cały czas miała w Piotrze. Dzisiaj syn artystów jest już dorosłym mężczyzną. Antoni poszedł w ślady rodziców i również związany jest ze światem filmowym. Co więcej, on także swoją drugą połówkę poznał dzięki pracy na planie. Swoją ukochaną spotkał, kiedy był zaangażowany w powstawanie filmu "Kurier". Kinga Preis bardzo ceni sobie dziewczynę Antoniego.

Kinga Preis i Piotr Borowiec są w szczęśliwym związku od 26 lat. Wiele wspólnych zdjęć pary oraz ich syna znajdziecie w naszej galerii!

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn