oleg

Tofifest 2019 [KOMENTARZ]. Silne kobiety, wyzyskiwacze i piekło wojny, czyli toruńskie święto kina przełamuje bariery

17. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest przeszedł już do historii. Będzie co wspominać, bo Tofifest urósł do rangi jednego z najciekawszych polskich festiwali filmowych. Niech świadczą o tym liczni goście, którzy na kilka październikowych dni wpadli do Torunia, gdzie zaprezentowali swoje produkcje oraz zmierzyli się z publicznością. Nie zawsze było łatwo.

03.11.2019Tofifest 2019

"Oleg". Polska premiera kontrowersyjnego filmu z Dawidem Ogrodnikiem. Film jest antypolski?

"Oleg" to film, o którym dziwnie cicho jest w polskich mediach. Chociaż produkcja swoją premierę miała na festiwalu w Cannes, a w obsadzie znaleźli się Dawid Ogrodnik i Anna Próchniak, to polskie portale milczały o filmie. Czemu? Dawid Ogrodnik jakiś czas temu powiedział wprost - ponieważ film uznawany jest za antypolski. Czy tak jest rzeczywiście? O tym będą mogli przekonać się uczestnicy festiwalu Tofifest 2019, gdzie "Oleg" ma swoją polską premierę.

23.10.2019Oleg

Przeczytaj także:

"Sole" [RECENZJA]. Sandra Drzymalska zachwyca we włoskim filmie! Historia Polki, która planuje sprzedać swoje dziecko zdobywa nagrody na kolejnych festiwalach!

Sandra Drzymalska wyrasta na jedną z najciekawszych polskich aktorek młodego pokolenia. Najpierw zachwycała w krótkich metrażach, później pokochali ją widzowie "Stulecia Winnych", a teraz zalicza fenomenalny występ we włoskim filmie "Sole", który swoją polską kinową premierę miał podczas Festiwalu Tofifest, gdzie triumfował w konkursie On Air! Oceniamy.

26.10.2020Recenzja

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×