Oscary 2018. Gary Oldman najlepszym aktorem pierwszoplanowym! [WIDEO+ZDJĘCIA]

Oscar 2018 w kategorii Najlepszy aktor pierwszoplanowy trafił do Gary'ego Oldmana za rolę Winstona Churchilla w filmie "Czas mroku".

Multimedia

Gary Oldman otrzymał Oscara 2018 w kategorii Najlepszy aktor pierwszoplanowy. Nagrodę za rolę w filmie "Czas mroku" wręczyły mu Helen Mirren i Jane Fonda. Oprócz niego nominowani w tej kategorii byli: Timothee Chalamet - "Tamte dni, tamte noce", Daniel Day-Lewis - "Nić widmo", Daniel Kaluuya - "Uciekaj!" oraz Denzel Washington - "Roman J. Israel, Esq".

Znamy tegorocznych zwycięzców! Zobacz pełną listę laureatów! [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

- Film ma niezwykłą moc. Gdy byłem młodym chłopakiem z południowego Londynu fascynowałem się kinem. Mój przyjaciel pomógł mi zrealizować marzenia. Jestem tutaj, żyję tu, mam rodzinę, a teraz dostałem też Oscara - powiedział Gary Oldman odbierając swojego pierwszego w karierze Oscara.

"Czas mroku" to wstrząsająca i inspirująca historia, która wydarzyła się naprawdę. W świecie pogrążonym w wojnie, Winston Churchill (Gary Oldman) właśnie zostaje premierem Wielkiej Brytanii. Przed nim najtrudniejszy sprawdzian: musi zdecydować, czy negocjować z nazistowskimi Niemcami traktat pokojowy, czy sprzeciwić się i walczyć o ideały oraz wolność dla narodu.

Emma Stone w spodniach i Meryl Streep w czerwieni. Jak gwiazdy prezentowały się na czerwonym dywanie? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Zobacz galerię

Źródło: Associated Press/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×