Oscary 2018. Gary Oldman najlepszym aktorem pierwszoplanowym! [WIDEO+ZDJĘCIA]

Kamila Glińska
Kamila Glińska
fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
Oscar 2018 w kategorii Najlepszy aktor pierwszoplanowy trafił do Gary'ego Oldmana za rolę Winstona Churchilla w filmie "Czas mroku".

Gary Oldman otrzymał Oscara 2018 w kategorii Najlepszy aktor pierwszoplanowy. Nagrodę za rolę w filmie "Czas mroku" wręczyły mu Helen Mirren i Jane Fonda. Oprócz niego nominowani w tej kategorii byli: Timothee Chalamet - "Tamte dni, tamte noce", Daniel Day-Lewis - "Nić widmo", Daniel Kaluuya - "Uciekaj!" oraz Denzel Washington - "Roman J. Israel, Esq".

- Film ma niezwykłą moc. Gdy byłem młodym chłopakiem z południowego Londynu fascynowałem się kinem. Mój przyjaciel pomógł mi zrealizować marzenia. Jestem tutaj, żyję tu, mam rodzinę, a teraz dostałem też Oscara - powiedział Gary Oldman odbierając swojego pierwszego w karierze Oscara.

"Czas mroku" to wstrząsająca i inspirująca historia, która wydarzyła się naprawdę. W świecie pogrążonym w wojnie, Winston Churchill (Gary Oldman) właśnie zostaje premierem Wielkiej Brytanii. Przed nim najtrudniejszy sprawdzian: musi zdecydować, czy negocjować z nazistowskimi Niemcami traktat pokojowy, czy sprzeciwić się i walczyć o ideały oraz wolność dla narodu.

Źródło: Associated Press/x-news

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn